Canlı ders görevlerinin iptali için dava açıldı

Eğitim-İş,Covid-19 nedeniyle başlayan uzaktan eğitim sürecinde öğretmenlerin ,akşam saatleri ile hafta sonlarında verilen canlı ders görevlerinin iptali için dava açtı.

GÜNCEL 24.12.2020, 10:09
Canlı ders görevlerinin iptali için dava açıldı

Eğitim-İş,Covid-19 nedeniyle başlayan uzaktan eğitim sürecinde öğretmenlerin ,akşam saatleri ile hafta sonlarında verilen canlı ders görevlerinin iptali için dava açtı.

Sendikadan yapılan açıklama şu şekilde;

Covid-19 nedeniyle başlayan uzaktan eğitim sürecinde öğretmenlerin mesai kavramını yok edecek şekilde akşam saatleri ile hafta sonlarında verilen canlı ders görevlerinin iptali için dava açtık.

Açtığımız davada; Öğrenci ve öğretmenlerin aile düzenlerini yok edecek nitelikteki, evrensel ve anayasal hak olan dinlenme haklarını ihlal eden uygulamaların öncelikle yürütmesinin durdurulmasını ardından iptalini talep ettik.

Eğitim-İş olarak; bakanlıktan kaynaklı teknik gerekçeler ile pandemi koşulları fırsat bilinerek uygulamaya konulan haksız ve hukuksuz uygulamalarla ilgili mücadelemizi sürdüreceğiz.

Merkez Yönetim Kurulu

Eğitim-İş

Yorumlar (9)
Emre Soyalp 8 ay önce
Bu sendikayı beğenmem fakat helal olsun.
Burak 8 ay önce
Akşam 8 de ders anlatırılırken,öğrenci evlerinden babaların kızma sesi geliyor.Bu saatte ders mi olur.Tövbe estağfirullah,diye.
Altyapı 8 ay önce
Hafta sonu ve akşam saatlerine gerek yok. Okullar neden ısrar ediyor ve MEB niye bunun önünü açıyor. Gerçi bunun için eba yeterli değil. Sorun altyapı...
bilirkişi 8 ay önce
Bağcıyı dövmek amaç. Ben daha akşam saatinde canlı ders yapmadım.
okuyucu 8 ay önce
sen öğretmen değilsin anlaşılan.yada torpilin kuvvetli.
ACER 8 ay önce
BİZİM ÖĞRETMENLERİMİZİN HİÇBİRİ MESAİ SAATLERİ DIŞINDA DERS YAPMADILAR ÖKÜZ ALTINDA BUZAGI ARAYAN SENDİKA EMİNİZ SUYU BULANDIRMAK İÇİ,N MUTLAKA BAŞKA BİR BAHANE DE BULURLAR
okuyucu 8 ay önce
okulunun adını yazda istatistiklerini bir görelim kaç öğrenci kaç öğretmen kaç saat ders var?
Abdullah Baran 8 ay önce
bence ezbere konuşma. akşam 8 i buluyor ders dağıtımı. bazı günler öğleden sonra 2.30 da başlıyor. araştırın bi
Veli GÜRLER 8 ay önce
Hafta sonu neyse de hafta içi akşam olmuş ,sabah olmuş ne fark eder .Zor bir süreçten geçiyoruz, her şeye hayır demek doğru bir şey değil, doğru bulmuyorum.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 01 Ağustos 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49