BURSLULUK PARASI (İOKBS) NE ZAMAN YATACAK?

MEB tarafından ilk ve ortaöğretim kurumlarında eğitim gören öğrencilere verilen bursluluk parası son günlerde merak edilen konular arasında yer alıyor.

GÜNCEL 21.10.2020, 11:12
BURSLULUK PARASI (İOKBS) NE ZAMAN YATACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine verilen bursluluk parasının yatıp yatmadığı araştırılan konuların başında geliyor. İOKBS bursları olarak da bilinen bursluluk ücreti Ekim ayının sonlarına gelirken pek çok öğrenci tarafında merak ediliyor. Peki, Bursluluk parası (İOKBS) ne zaman yatacak? 2020 Bursluluk parası hesaplara yattı mı? Bursluluk parası ile ilgili detaylar...

 
BURSLULUK PARASI NE KADAR OLACAK?
 
İOKBS yani bursluluk ödemeleri geçtiğimiz yıl 260 lira olarak hesaplara yatırılıyordu. 2020-2021 eğitim öğretim yılı bursluluk ödemelerinin zamlı olarak yatırılması bekleniyor. Bursluluk parasının 290 TL olması bekleniyor.
 
BURSLULUK PARASI (İOKBS) NE ZAMAN YATACAK?

 
Bursluluk ödemeleri için net bir tarih belirtilmedi. MEB Bursluluk sınavı kılavuzunda şu ifadeler yer verilmişti. 
 
"Öğrenci bursları, Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Resmî Okullarda Yatılılık, Bursluluk, Sosyal Yardımlar ve Okul Pansiyonları Yönetmeliği hükümleri gereği, bursluluk sınavı kazanılarak okula kayıt yaptırılan tarihi izleyen Ekim ayı başından itibaren ödenir" 
 
MEB tarafından ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine ödenen bursluluk ödemeleri, illere göre farklılık gösteriyor. Ödemelerin ay sonuna kadar tamamlanması bekleniyor. 

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 25 Temmuz 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49