Bu Yıl Sınıfta Kalma Olacak mı?

Milyonlarca öğrenci, 2021 senesinde sınıfta kalma olup olmadığın merak ederken MEB konuya ilişkin yaptığı açıklamayla konuya açıklık getirdi.

GÜNCEL 14.05.2021, 18:18
Bu Yıl Sınıfta Kalma Olacak mı?

Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), 2020-2021 eğitim-öğretim yılı içinde liselerde sene sonu için merak edilen bilgileri açıkladı. Milyonlarca öğrenci, 2021 senesinde liselerde sınıf geçmek için kriterlerin neler olduğunu merak ederken MEB konuya ilişkin yaptığı açıklamayla sınıf geçme-kalma sorularını yanıtladı.

Öğrenciler bu dönem içinde kendi seçimlerine göre, mezun olacak veya sınıf geçebilecektir. Yapılan açıklamaya göre, sınıf geçme kriterleri bir değişikliğin olmayacağı belirtildi.

Sunulan tercihlere göre seçim yapan öğrencilerin başarı durumlarına yönelik iş ve işlemler Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği’nin ilgili hükümlerine göre yürütülecek. Bu bakımdan ilgili mevzuat hükümleri doğrultusunda başarısız olan öğrencilerin sınıfta kalması söz konusu olabilecek. Yayınlanan bu açıklamayla beraber, öğrenciler derse katılmama hakkına ve bu yüzdende sınıfta kalma olasılığını ortadan kalkmış oldu.

Yorumlar (1)
Önce olacak denir! 1 ay önce
Sonra 1 temmuz gece yarısı liselerde herkes sınırsız dersten sorumlu geçti denir ki; alıştık böyle durumlara salgınla kötü yönetim plansızlık açıklanmaz! Bakan hala temmuz ağustosta telafi eğitimi yapacağım diyor! Kimse şunu bakan Selçuk a söyleyemiyoruz sene içinde 30 kişilik ( liselerde) sınıflarda beş altı kişi derse girdi! Temmuz Ağustosta günah çıkarma gaz alma adına telafi eğitimi açarsan hangi öğrenci girecek ayrıca öğretmen yaz tatilinde ki; hangi öğretmen ders verecek?
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 23 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49