BTP Genel Başkanlığı'na yeniden Hüseyin Baş seçildi

Bağımsız Türkiye Partisi'nin (BTP) 5. büyük olağanüstü kongresinde Hüseyin Baş oyların tamamını alarak BTP Genel Başkanı seçildi

GÜNCEL 18.10.2020, 17:22
205
BTP Genel Başkanlığı'na yeniden Hüseyin Baş seçildi

BTP 5.Olağanüstü Büyük Kongresi Ankara Sincan Harikalar Diyar'ındaki afi tiyatroda gerçekleştirildi. Tüm illerden gelen delegelerin katıldığı kongre, nisan ayında hayatını kaybeden BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'ın anlatıldığı sinevizyonla başladı. Haydar Baş'ın ardından partinin genel başkanlığını yürüten oğlu hukukçu Hüseyin Baş, seçime tek aday olarak girdi.

"GURURLA SÖYLÜYORUM, BEN HAYDAR BAŞ'IN OĞLUYUM"

DHA'nın haberine göre, oylama öncesi delegelere seslenen Hüseyin Baş, "Gururla söylüyorum, ben Haydar Baş'ın oğluyum. Bu koltuğun hayrını görmeye değil hakkını vermeye geldim. Ben Türkiye'nin en genç genel başkanıyım. Ben Türkiye'nin yüzde 40'ı olan gençlerin temsilcisiyim. Ben ve sizler o gençlerin tamamına ulaşacağız.

Onları bu davanın merkezine koyacağız. Önümüzdeki 20 yılda muhtemelen bambaşka sabahlara uyanacağız. Çağ iletişim çağı, çağ bilişim çağı, çağ teknoloji çağı ve bu çağın çarklarını döndürebilecek yegâne sistem var elimizde. İnsanımızın potansiyelini ortaya çıkarabileceği, vatanına milletine topyekûn topraklarına hizmet edebileceği bir anlayışı artık uygulamamız gerekiyor." dedi.

TÜM DELEGENİN OYU İLE HÜSEYİN BAŞ BTP GENEL BAŞKANI SEÇİLDİ

Hüseyin Baş'ın konuşmasının ardından delegeler oylarını kullandı. Oylamamın sonunda Hüseyin Baş, delegelerin tamamının oyunu alarak genel başkan seçildi.

Yorumlar (3)
Ali Osman 1 hafta önce
Körler sağırlar birbirini ağırlar.
Dayı 7 gün önce
Tebrik ediyor başarılar diliyorum
zorba 6 gün önce
muhtarmı seçildi azamı hamgi köye? ))))))))))))))))) yazık nu memleketeki bu insanlar bu milleti kafaya almış oynuyorlar kaç oyu var bu partinin 500 1000
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce okullarda yüz yüze eğitime geçilmeli mi?
Namaz Vakti 26 Ekim 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49