BİRİLERİNE İLKSAN DERSİ...

Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaşar Şahindoğan; 19 Haziran Cumartesi İLKSAN ilçe temsilcisi seçimlerinde ou kullanarak demokratik iradesine sahip çıkan bütün eğitim çalışanlarına teşekkür ediyoruz.

GÜNCEL 21.06.2021, 20:56
BİRİLERİNE İLKSAN DERSİ...

19 Haziran Cumartesi İLKSAN ilçe temsilcisi seçimlerinde ou kullanarak demokratik iradesine sahip çıkan bütün eğitim çalışanlarına teşekkür ediyoruz.

Bilindiği üzere MEB’de Türk Eğitim Sen 190.919 üye sayısına EBS ise 393.834 üye sayısına sahiptir. Bu kadar farka rağmen, seçilen İLKSAN ilçe temsilcilerinin dağılımına göre, kesinleşmiş delegeler itibariyle hali hazırda Türk Eğitim Sen 101 il delegesi, EBS ise 100 il delegesi çıkaracaktır.

Ayrıca henüz kesinleşmeyen 7 il sonuçlarına göre de Türk Eğitim Sen’in delege çoğunluğunu artırarak İLKSAN’da emanetin emin ellerde olmaya devam edeceği görülmektedir.

Eğitim hizmet kolunda diğer 45 sendikadan daha fazla üyeye sahibiz diye caka satanların, bu sonuçlar üzerinden çıkaracağı ders çok açıktır: Eğitim çalışanları, EBS markasına güvenmiyor! Aslında bunu kendileri de çok iyi biliyor ki, nitekim seçime sözde “Bağımsız” adaylarla girdiler.

Mehmet Yaşar Şahindoğan 

Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı

Yorumlar (11)
İlksan mahkumu 1 ay önce
Birilerine ders vereceğinize üyeliği gönüllü yapın bakın kimse kalmayacak. 5 defa cimere yazdım. Sonuç hiç. Üyelik gönüllü olsun ben çıkayım İlksan sizin olsun
Adem 1 ay önce
Haberi hayretle okuyorum. Bunca yıl öğretmenin kanını emdiniz. Ilksani rant kapısı yaptınız. Halen daha delegeden bahsediyorsun. Değişim şart. Allahın izniyle de olacaktır
Reis 1 ay önce
Yorumları yayınlamıyorsunuz tes'in arka bahçesisiniz taraftarlığı bırakın haberciliğinizi yapın
Rıfkı 1 ay önce
Şahin görünümlü karga halen algı peşinde
Tekin 1 ay önce
Eğitim birsen liyim ama sendikadan nefret ediyorum onun için otomu Türk Eğitim Sen e verdim
alptekin 1 ay önce
Seni zorla tutan mı var istifa et o zaman otunu da kimseye verme kendin ye bu kez de bu moda oldu eğitim bir-sen'liyim ama otumu tes'e verdim kimseye vermeyin kardeşim o kıymetli otunuzu kendiniz yiyin belki semirirsiniz
Hamit 1 ay önce
Oğlum doğan görünümlü şahin sen ne içiyorsun onda bende istiyorum rezil oldunuz bari susun o içtiğiniz neyse çok sapırtıyorsunuz.
Eğitimci 1 ay önce
Sendikalı değilim tek isteğim ilksanın üyeliğinin isteğe bağlı hale getirilmesi. Sırf bu yüzden Eğitim birsene verdim oyumu umarım artık şu zorunlu üyelik işini bitirirler.
ACER 1 ay önce
EĞİTİM BİR SENİN İRADE ORTAYA KOYDUĞU BENDE VARIM DEDİĞİ İLK SEÇIMDE YÜZDE ELLİDEN FAZLA OY ALDI . PİŞKİNLİK EDİP KAZANDIK DİYENLERE NE DEMELİ DAHA ÖNCE MEYDANI BOŞ BULMUŞTUNUZ.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 28 Temmuz 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49