Binali Yıldırım, Meclis Başkanı seçilen Mustafa Şentop' ziyaret etti.

TBMM Başkanı seçilen Mustafa Şentop'un ilk ziyaretçisi, eski TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım oldu.

GÜNCEL 25.02.2019, 17:14
Binali Yıldırım, Meclis Başkanı seçilen Mustafa Şentop' ziyaret etti.

BMM Başkanı Mustafa Şentop, Meclis Başkanı seçilmesi nedeniyle tebrik ziyaretlerini kabul etmeye başladı. Şentop'a ilk ziyareti eski TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım oldu. Ziyaret ardından Binali Yıldırım, Meclis'ten ayrılışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

'BAŞKAN NE YAPACAĞINI BİLİYORDUR'

Yıldırım, "Yeni Meclis Başkanına tavsiyeleriniz olacak mı?" sorusuna şöyle yanıt verdi:
"Başkan ne yapacağını biliyordur. Bekleyip göreceksiniz. Parlamentonun daha da güçlenmesi için, parlamenter diplomasisinin yeni sistemde daha etkin işletilmesi için mutlaka hukukçu bir bilim adamı olarak çok güzel katkılar sağlayacaktır bundan eminim."

Yıldırım, ihtiyaçlar doğrultusunda Mustafa Şentop'un, yasaları mutlaka en iyi şekilde gündeme getireceğini belirtti.

'AYRILMADAN ÖNCE MECLİS ARAŞTIRMA ÖNERGESİ VERMİŞTİM'

Yıldırım, Meclis Başkanlığı görevinden ayrılmadan önce kendi imzasının da olduğu araştırma önergeleri ile ilgili de şöyle dedi:
"Ben ayrılmadan önce bir Meclis araştırma önergesi vermiştim. Teknolojik bağımlılıkla ilgili. Bu konu gündeme gelmiyor ama gençlerimizin hatta diğer yaş gruplarının gittikçe önemli bir konusu haline gelmeye başladı. Teknolojinin güzel ve faydalı tarafları var. İş bağımlılığa dönüşünce bu sefer fayda yerine zarar getiriyor. Aynen ilaç gibi. Bunun kapsamlı şekilde araştırılması için bir önerge vermiştik. Genel kurulda da kabul edildi. Diğer bir konu da yine kamuoyu ile paylaşmıştım. Hayvan hakları ile ilgili. Hayvanların korunmasına yönelik bir çalışmaydı. Bununla ilgili meclis araştırma önergesi vermiştik. Bu konuyla ilgili meclis araştırma yapacaktık. Esasen bu konu ile ilgili yasası da çıkacaktı. Fakat hayvan hakları ile ilgili taraflar bazı konularda fikir ayrılığına düşünce, en iyisi bunu daha kapsamlı geniş tabanlı bir araştırma yapılması kararı verildi. Kapsamlı bir yasa düzenlemesi de inşallah sayın başkanımızın döneminde gündeme gelecektir."

'İSTANBUL’A GÜVENİYORUM'

Yıldırım, "İstanbul’a gidecek misiniz?" şeklindeki soru üzerine, "İnanmıyor musunuz? Durup durup soruyorsunuz. İstanbul'a en güzelini yapmak için yola çıktık. İstanbul'a güveniyorum. İstanbul beni ben yapan şehir. İstanbul'a çok güzel projelerimiz ile güzel hizmetlerimizle hazırız. Karar İstanbullularındır" diye konuştu.

Şentop da Yıldırım'a ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 19 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49