Binali Yıldırım: "İstanbul olmadan Türkiye olmaz"

TBMM Başkanı ve AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Yerel Yönetimler Sempozyumu'nda açıklamalarda bulundu.

GÜNCEL 09.01.2019, 13:50
Binali Yıldırım: "İstanbul olmadan Türkiye olmaz"

Törende konuşan Binali Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

İstanbul olmadan Türkiye olmaz. İstanbul kalkınmadan Türkiye kalkınmaz. Yerel yönetimlerde en önemli ilkelerden birisi katılımcılık ve şeffaflıktır. AK Partiyerel yönetimlerin değerini gücünü çok yakından bilen bir partidir.

16 Nisan 2017'de yapılan anayasa halk oylamasıyla 1982 anayasasında köklü bir değişikliğe gidilmiş ve bu değişiklikle birlikte Türkiye yönetim sistemini değiştirmiştir. 95 yıllık sistem geride kalmış ve başkanlık sistemi halkımızın oylarıyla kabul edilmiştir. Yeni sistemin ilk Meclis Başkanı olarak yüce Meclis'imiz bizi seçmiş bu onurlu görevi bize vermiştir.

Şimdiki belediyecilik 4.0 belediyeciliktir. Z kuşağı dediğimiz bir kuşak var. 2000'den sonra doğanlar. 1994'te olanları bilmiyorlar. Çöpler, sular akmıyordu. Onları ayıplamıyorum. Onlar o çileyi çekmediler. Kıyas imkanları yok. Kötüyle kıyas imkanları yok.

'Sanal futbol oyunu var' diyorlar. Onlar yapay zekayı konuşmak istiyorlar. Bugünkü mesleklerin yüzde 50'si önümüzdeki 25 yıl sonra olmayacak. Yeni meslekler olacak.

Türkiye bugüne kadar 4 anayasa yapmıştır. Bu anayasaların hepsi millet için yapıldığı iddia edilse de hiçbirinin içine millet tam olarak girmedi. Yaşanan zorluklar değişime mecbur etti. Yeni sistemin getirdiği faydalar çok. Yeni sistemle karar verme süreçleri hızlandı. 

İstanbul'da trafik problemi

Belediyelerin en büyük konusu trafik, alt yapı.Araçların değil, insanların taşınması esas.

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 16 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49