BİLFENLİ ÖĞRENCİLER KODLAMADA TÜRKİYE 1. Sİ

Teknolojide sınır tanımayan ve öğrencilerini, teknolojiyi tüketen değil üreten bireyler olarak yetiştirmeyi hedefleyen Bilfen Okulları, başarısını yine bir ödülle pekiştirdi.

GÜNCEL 20.09.2017, 20:39
BİLFENLİ ÖĞRENCİLER KODLAMADA TÜRKİYE 1. Sİ

Teknolojide sınır tanımayan ve öğrencilerini, teknolojiyi tüketen değil üreten bireyler olarak yetiştirmeyi hedefleyen BilfenOkulları, başarısını yine bir ödülle pekiştirdi.

Microsoft, QNB Finansbank ve Habitat Derneği işbirliği ile gerçekleşen “Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor” projesi kapsamında düzenlenen “KODU CUP  TÜRKİYE 2017” yarışmasında Bilfenli öğrenciler, Türkiye 1.si olarak okullarına büyük bir gurur yaşattı.Bilfen Ankara Çayyolu İlköğretim Kurumu 8. sınıf öğrencilerinden oluşan “The Coding Explorers” takımı, geliştirdikleri “Windmill” adlı oyunlarıyla teknoloji dünyasının hücresi kabul edilen kodlama tekniği ile büyük bir başarıya imza attı.

Yeni Nesil Turizmin Kodları Bilfenlilerde

Türkiye’nin dört bir yanındaki tarihi ve doğal güzelliklerin modellemesiyle oluşturulan ve kodlarla geliştirilen Windmill adlı oyunda öğrenciler, Hasankeyf, Kaman Kalehöyük, Afrodisias, Pamukkale, Manyas Kuş Cenneti ve Hatay Samandağı Milli Parkı’nı işlediler.


Bu oyunla herkesin sanal ortamda Türkiye’yi dolaşarak bu bölgeleri ziyaret edebileceklerini belirten yetenekli öğrenciler, asıl hedeflerinin tarihi ve doğal alanlarını korunması olduğunun altını çizdiler. Bu tarz oyunların Türkiye turizmine katkı sağladığını da belirten genç mucitler, 12 – 14 yaş grubunda 1. olarak hem öğretmenlerine hem de ailelerine gurur kaynağı oldular.

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 21 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49