Belediye Başkanı, milletvekilinin kızını, müdür olarak atadı

Milyonlarca vatandaş devlet memuru olabilmek için KPSS sınavlarında ter dökerken Başkan Uygur, CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız'ın kızı Ezgi Yıldız'ı önce özel kalem müdürlüğü kadrosundan devlet memuru yaptı, ardından da asaleten Veteriner İşleri Müdürü olarak atadı. Görevde yükselme sınavına girmeden ve 8 yıllık memuriyeti doldurmadan yapılan atama tepkilere neden oldu.

GÜNCEL 14.03.2020, 12:35 14.03.2020, 12:38
Belediye Başkanı, milletvekilinin kızını, müdür olarak atadı

Uygur, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi belediye başkan adaylarını belirleme sürecinde kendisinin Millet İttifakı'ndan Torbalı Belediye Başkan Adayı olarak gösterilmesinde önemli rol oynadığı öne sürülen CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız'a olan borcunu kızını işe alarak ödedi. Uygur, 26 yaşındaki Ezgi Yıldız'ı önce özel kalem müdürlüğü kadrosundan devlet memuru yaptı. Daha sonra ise asaleten Veteriner İşleri Müdürü olarak atadı. Görevde yükselme sınavına girmeden ve 8 yıllık memuriyeti doldurmadan yapılan atama, belediye kulislerinde 'Başkan diyet ödüyor?' şeklinde yorumlandı.

Normal koşullarda bir kişinin müdür olarak atanabilmesi için memuriyette 8 yılı doldurmuş olması gerekiyor. Ayrıca görevde yükselme sınavını da kazanmış olması şartı aranıyor. Uygur'un 2019'da özel kalem müdürlüğü kadrosundan KPSS sınavına girmeden devlet memuru yaptığı Ezgi Yıldız'ı belediyenin veteriner işlerine asaleten müdür olarak atamasının hem hukuken hem de etik açıdan yanlış olduğu belirtiliyor.

Kaynak: SABAH
Yorumlar (14)
At gözlüğü! 1 yıl önce
Sadece yanlışı CHP yapınca gören at gözlüğü takıyor demektir! Akrabasını kan bağı veya sıhri bağlı hangi kişi kimi nereye getirdi herkes biliyor! İş konuşmaya gelince başıma iş gelir diye sadece CHP nın yanlışlarını görülüyor! İleri Demokrasi bu demek !
hadi ya... 1 yıl önce
eğitim birsenin 4 yıl önce sınavsız binlerce kişiyi müdür yardımcısı yaptığı hiç gündem olmamıştı..ama 1 kişi gündem oluyor..ebs nin sınavsız koltuk verdiği o kişilerin önemli bir kısmı müdürlerini şikayet ettiler.okullarda huzur bırakmadlar maalesef bir dönem.
9 Eylül 1 yıl önce
bunlar paraleldir. hayatları yalan iftiradır. bunların olduğu yerde huzur olmaz. herkes görüyor. görmesi gereken ağalar görmüyor.
Erdak 1 yıl önce
Bunun gibi AKP liler çok yaptı. O zaman niye yazmadınız
YILDIRIM 1 yıl önce
Durun daha.Her şey iktidar olunca daha da güzel olacak.Bu atamalar sadece antrenman kabilinden.
Eko 1 yıl önce
Bunlar hortumun görebildiğimiz taraflar
BAHATTİN 1 yıl önce
Bal tutan parmağını yalar der aralarımız.. damattan belli değil mi?? Çokomelli...
Mektup 1 yıl önce
Akparti hükümetini yanlış yönlendirip milliyetçileri, demokratları, garibanları görevden aldırıp fettucuların müdür olmasını sağlayan sözde sendikamsı yapıdan daha tehlikelisini görmedim. İşte bu sendika yüzünden son seçimde oyumu Akpartiye vermedim. Bu yapının inine girilmezse Reisede oy vermeyeceğim. Üzgünüm Reis.
Davar Cobanı 1 yıl önce
Fetonun sendikacıları ve müdürleri unutuldu. Yaptıkları herşey yanlarına kar kaldı.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 24 Temmuz 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49