Bayramda virüse karşı ne yapılmalı? Bilim Kurulu üyesi Kara uyardı

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara bayramda koronovirüse karşı neler yapılması ile ilgili canlı yayında açıklamalarda bulundu.

GÜNCEL 30.07.2020, 22:53
Bayramda virüse karşı ne yapılmalı? Bilim Kurulu üyesi Kara uyardı

Prof. Dr. Ateş Kara'nın açıklamalarından satır başları şu şekilde;

Lütfen maskeli olalım, kurban etimizi dağıtırken de mesafemize dikkat edelim. Kapı çaldığında maskeli kapıyı açalım. Mümkünse de her dağıtım sırasında elimizi yıkayalım. Bayramlaşmada da aynı özelliklere dikkat etmemiz lazım. Bayram namazında kendi seccademizi götürelim. Namaz çıkışında bayramlaşmayı mesafeyle selamlaşarak geçirelim. Evimize geldiğimiz an el yüz yıkayarak üzerimizi değiştirelim. Bu dönem içerisinde maskeli olalım. Bayram ziyaretlerin mümkün olduğunca maskeli yapalım. Ne kadar kısa görüşebiliyorsak o kadar kısa süre içerisinde ayrılmamız lazım.

Yorumlar (1)
Bayramı da iptal edin! 6 gün önce
Eğitimi Ticareti sporu sosyal kültürel faaliyetleri iptal ederek korona virüs ile mücadele ediyoruz! Yakın zamana kadar camii ler yasaktı! Hac Farizası yasak! Buna bir de kurban bayramını ekleyin! Deve kuşunun kuma kafasını gömmesi misali korona ile mücadele edilmez! 20 milyon öğrenci bir dönem eğitim almadı! Bu ülkede yüzde kırkbeş hayat pahallığı 12 milyon işsiz ve kapanan onbinlerce işyeri var! At gözlüğünü çıkarın bunları görün! Çin salgın merkezi Yuhan da bu saydığım tüm faaliyetler nasıl normale döndü de bemin ülkemde hala sokağa çıkmayın diyorsunuz?
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Erken bir seçim olmasını ister misiniz?
Namaz Vakti 05 Ağustos 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49