Başkan Erdoğan: "Dönem ders verilecek değil, iki elin parmakları gibi sımsıkı bir araya gelinecek dönemdir."

Konya mitinginde vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan "Birileri AK Parti'ye ders vermek istiyormuş. Dönem ders verilecek değil, iki elin parmakları gibi sımsıkı bir araya gelinecek dönemdir." dedi.

GÜNCEL 22.03.2019, 16:17
Başkan Erdoğan: "Dönem ders verilecek değil, iki elin parmakları gibi sımsıkı bir araya gelinecek dönemdir."

"Birileri AK Parti'ye ders vermek istiyormuş. Dönem ders verilecek değil, iki elin parmakları gibi sımsıkı bir araya gelinecek dönemdir." diyen Erdoğan şöyle konuştu:

"Bu seçimi hiçbir alternatife dayalı olmadan sırf kızgınlıkla veya kırgınlıkla sandık hesaplaşmasına çevirmeyi düşünenler şu gerçeği aklından çıkarmamalıdır; böyle bir durumda asıl hesap, seçimden sonra Türkiye'den ve Türk milletinden, dışarıdakiler tarafından sorulacaktır."

Erdoğan, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'i eleştirerek "Şu anda senin iyi günlerin. Sen Tayyip Erdoğan'a söylemediği sözleri söylemiş gibi göstermek suretiyle zannettin ki fatura keseceksin. Asıl fatura sana kesilecek. Senin şimdi dirsek temasında olduğun Bay Kemal o milletvekilliğine güveniyor ama onunla ilgili de çalışmaları ben yargıya müracaat etmek suretiyle avukatlarıma yaptırıyorum. Neden? Bu ülkede bizler, bir hukuk devleti ilkesine saygısız davranan, teröristlerle el ele, omuz omuza yürüyenlere 'Hadi yürüyün' diyemeyiz, kalkıp da YPG'yi savunanı biz yanımızda, bu ülkede tutamayız." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

"Milletimize tepeden bakan gurur abideleri, kibirli davrananlar var ya, ulaşılmaz olan, efendilik yapmaya kalkan hiç kimsenin bizimle yol yürümesi mümkün değildir. AK Parti'nin içerisinde de bunlar yer alamaz, peyderpey tasfiye olur. AK Parti hiçbir zaman, hepsi de tarihe gömülen kimliksiz, kişiliksiz, davasız, vizyonsuz partilerden biri haline dönüşmeyecektir."

Konya'ya fabrika müjdesi

Erdoğan, Aselsan Konya Silah Sistemleri AŞ tarafından Konya'da, uzaktan komutalı silah sistemleri konusunda bir fabrika kurulacağını bildirdi.  

Yorumlar (2)
hasan bal 3 yıl önce
BU GÜN AMASYA DA MİTİNG VAR. ŞEHRİN TRAFİĞİ TAMAMEN ÇÖKERTİLMİŞ. VATANDAŞ EVİNE ULAŞAMADA ZORLUK ÇEKİYOR. NEYMİŞ MİTİNG HANİ HALKIN MENFAATİNE İŞLER YAPILACAKTI YA ŞİMDİDEN VATANDAŞA KÖK SÖKTÜRÜYORLAR
Sendika ve Müdürler 3 yıl önce
Sayın Cumhurbaşkanım, kamuda eşitlik ve adalet istiyoruz. Görevde yükselme sınavı açılsın. Mülakat kaldırılsın. Paralel sendikamsı yapıdan hedap sorulsun istiyoruz.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 26 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49