banner1990

banner1989

Başkan Erbaş: Deizm propagandasına prim vermeyin

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: - "Kim peygamberi, vahyi inkar eder de hala Müslüman kalır? Böyle bir şey olur mu? Bu tür propagandalara sakın prim vermeyin"

GÜNCEL 22.04.2018, 22:02
Başkan Erbaş: Deizm propagandasına prim vermeyin

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Kim peygamberi, vahyi inkar eder de hala Müslüman kalır? Böyle bir şey olur mu? Bu tür propagandalara sakın prim vermeyin." ifadelerini kullandı.

Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Erbaş, Pamukkale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda, din görevlileriyle bir araya geldi.

Erbaş, burada yaptığı konuşmada, Diyanet İşleri Başkanlığının 150 bin din görevlisiyle hem yurt içinde hem de yurt dışında İslam'a hizmet ettiğini söyledi.

Din görevlilerinin cami içinde ve dışında yürüttüğü hizmetin önemine işaret eden Erbaş, "Kürsüde ders anlatmaktan çıkan hocamız, mahalleyi, esnafı dolaşacak, dini mübini İslam'ı anlatacak." ifadesini kullandı.

Peygamberi inkar eden, kenarda duran ve hiçbir şeye karışmayan bir Tanrı anlayışının İslam ile ilgisinin olmadığının altını çizen Erbaş, şunları kaydetti:

"Peygamberi inkar ettiğinizde beraberinde kitabı, ahireti de inkar etmiş oluyorsunuz. Yani kendiliğinden olan bir Tanrı anlayışı, onun dışında her şeyi inkar etmiş oluyorsunuz. Bu bir tuzaktır. Bu ateizme giden bir yoldur. Bunun propagandasını yapmak isteyenlere de fırsat vermeyin. Birileri de 'Bakınız bize şöyle yaptınız, böyle yaptınız. Milletin çocukları bundan oluyor.' diye planlı bir propaganda yapıyorlar. Bunlara da aldırmayın. Bu da dini istismardır. Din istismarının en uç noktalarından birisidir. Bir de imam hatipteki bizim yavrularımıza iftira ediyorlar. Kim peygamberi, vahyi inkar eder de hala Müslüman kalır, böyle bir şey olur mu? Sizler bu tür propagandalara sakın prim vermeyin."

Yorumlar (3)
Batu 2 yıl önce
Bu konuda yine dinin dogmatik ozelligini kullanarak sorgusuz sualsiz bu inanca sahip olan ya da ne oldugunu merak edeni kafir olarak nitelendirdiniz.Oysa ki hic :Acaba biz sahtekarlarin bunda bir kabahati var midir?Demediniz.Madem Allah va madem peygamber madem cennet var madem cehennem var madem kuran var ve kuranda emirler var.O zaman siz bunlarin hangisine tabi oldunuz.Bile bile her turlu gunah saydiginiz seyleri baskasina gunah sizlere mubah gordunuz.Bu rasyonel olmayan inanc sistemine giden her protez insandan bu tuccarlar sorumludur.Bence baskan biraz batakliktan cikip geldigi kaynagi kurutsun.Din fakire ve garibana oyle mi?
Bahri 2 yıl önce
Ulan ...... deizmi memlekete çakan sizsiniz. Şimdide propogandaya izin vermeyin diyorsunuz. Cayır cayır yanarken cehennemde sen ve senin gibiler bizlerde inş cennette mutlu olacaz.
HR 2 yıl önce
Sizin yüzünüzden imanımız gevredi. Yapmadığınız katakulli kalmadı. Hükümetin yanında duran parmağını yalıyor. Sizin inandığınız tanrıya inancım kalmadı.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Namaz Vakti 28 Mayıs 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49