Bakan Ziya Selçuk’tan Atama Bekleyen Öğretmenlere Ders Çalışın Tavsiyesi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Kanal 24'te Esra Elönü'nün sunduğu 'Arafta Sorularda' programına konuk oldu. Öğretmen atamalarına ilişkin çalışmaların devam ettiğini dile getirdi.

GÜNCEL 23.05.2021, 23:04 23.05.2021, 23:08
Bakan Ziya Selçuk’tan Atama Bekleyen Öğretmenlere Ders Çalışın Tavsiyesi

Kamudanhaber- Özel Haber

Programın sunucusu Esra Elönü Bakan Ziya Selçuk'a ek öğretmen atamasının olup olmayacağına ilişkin soru yöneltti. Bakan Ziya Selçuk'ta soruyu cevapladı. Şunları dile getirdi:

"Şu anda daha önceki açıklamalara göre bir değişiklik yok ama bunun artması noktasında Milli Eğitim Bakanlığının talebi her zaman var ve bunun artması noktasında bütçe imkanları doğrultusunda başka neler yapılabilir bunların görüşmeleri istişareleri sürekli yapılıyor bir imkan doğduğunda tabii ki biz bunu atmasını isteriz daha çok meslektaşımızı kadromuza katmak isteriz, buna ihtiyacımız var bunu elbette çok istiyoruz onların ne kadar istediğinin farkındayım ihtiyaçlarının farkındayız biz gelecek beklentilerin hayallerin farkındayız. Çok uzun yıllar boyunca ortalama 40.000 civarında bir atama yapıldı, 2018 19 da dahil olmak üzere 20 dahil olmak üzere düşüklük oldu atama sayısı ortalama 40.000 atama yapılırdı yıllar boyunca bu sene bu salgın ve benzeri koşullardan dolayı bütçe imkanları çerçevesinde 20 bin atama yapıldı yapılıyor.

"Sınava hazırlanan gençlerin öğretmen olma motivasyonu"

Şimdi elbette hani daha çok atama olduğunda umutları daha çok artıyor yani eğer atama ile ilgili sayılar düştükçe de bir şekilde bir moralleri motivasyonları azalıyor çok haklı olarak böyle gerçekten. Biz üstümüze düşen görevleri yapacağız hani onlarda tabii ki şu dönemde sınavlarına hazırlanıp çalışmaları devam ettirecekler"

Yorumlar (3)
anne 3 hafta önce
Atan(a)mayanlar dersinize iyi çalışın,bu yaşatıldıklarınızı sandığa gidince unutmayın.
alişan 3 hafta önce
sayın bakan öğretmen mülakatlarını kaldırın artık. başkentte mülakatta görevli ilçe müdürleri sınav ücreti almasına rağmen resmi araçla görev yerine gelmekte, araç ve şoförler akşama kadar beklemektedir. durdurun bu kepazeliği zira yakıt parası milletin cebinden çıkmaktadır
abdullah birisi 3 hafta önce
meb personel genel müdürlüğü , geçen yıl 30 nisan 2020 de yayınlanan şube müdürleri bölge hizmetine bağlı yer değiştirme kılavuzu bu yıl ne zaman açıklanacak.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 16 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49