Bakan Ziya Selçuk'un atadığı Daire Başkanını göreve başlatmayan MEB Genel Müdürü Görevden Alındı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un atadığı Daire Başkanını göreve başlatmayan MEB Genel Müdürü Görevden Alındı

GÜNCEL 02.08.2021, 21:53 02.08.2021, 22:00
Bakan Ziya Selçuk'un atadığı Daire Başkanını göreve başlatmayan MEB Genel Müdürü Görevden Alındı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un atadığı Daire Başkanını göreve başlatmayan MEB Genel Müdürü Görevden Alındı

Umut Gür'ün görevden alınma sebeplerinden biri olarak geçtiğimiz hafta Bakan Ziya SELÇUK tarafından İnşaat ve Emlak Genel Müdürlüğüne atadığı Daire Başkanını göreve başlatmaması oldu.

Genel Müdür Umut Gür'ün Bakan Yardımcısı Reha Denemeç'e olan yakınlığı ile biliniyordu ve Reha Denemeç'ten aldığı talimat ile Bakan Ziya SELÇUK tarafından İnşaat ve Emlak Genel Müdürlüğüne atadığı Daire Başkanını göreve başlatmadığı iddia ediliyordu.

Yorumlar (4)
MİLLİ EĞİTİM ÇÜRÜDÜ 2 ay önce
Öğretmen maaşları eridi, bir işçi neredeyse ikramiyelerle birlikte öğretmenin 2 katını alıyor itirazımız yok elbette işçide alsın ama memurada ver. EĞİTİM BİR SEN yıllarca öğretmenleri oyaladı maaşlarının erimesine göz yumdu şimdi sessiz adamı oynuyor nasıl oynamasın 2 il müdürlüğü bir daire başkanlığı alıyım diye bütün üyelerini hiçe saydı. Hala binlerce üye eğitim bir sen den neden medet umar resmen sendikanız bitirdi sizi. Okul müdürleri müdür yardımcılarını boş beleş işlerle uğraştırdı kadroları bile yok hakları yok hala bir çok üye bu sendikada durmaya devam ediyor. Durun iyice bittiniz. Yokoldunuz. Meb kokuştu Bakanını bile takan yok, genel müdürler isyan bayrağı çekmiş Ziya Selçuk planlarını bakanlıkta uygulayamıyor okullarda nasıl uygulansın. Bakanın bütün planları hazırdı ama bütün planı çöktü hergün medyada istifa ettiği haberleri çıkıyor. Üstelik bunları usta gazeteciler dillendiriyor. Neticede biten bir camia yokolan bir öğretmen kadrosu idareci kadrosu üstelik kadroları olmayan bir idareci kadrosu.
Devlet Baba 2 ay önce
Adamsın Ziya Selçuk bakanım.
çb 2 ay önce
çiftlik bank
Kenan 2 ay önce
Öyle .öte böyle ...rrak .....))))))
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 25 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49