Bakan Ziya Selçuk'tan açıklama! Karneler Ne Zaman Verilecek?

Karnelerin ne zaman verileceği hakkında açıklama, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan geldi

GÜNCEL 25.05.2021, 17:31
Bakan Ziya Selçuk'tan açıklama! Karneler Ne Zaman Verilecek?

Bir süre daha uzaktan eğitim ile sürece devam edileceği kararının alınmasıyla birlikte karnelerin son durumu hakkında bilgi edinmek isteyen pek çok öğrenci, bakanlığın bu konudaki açıklamalarına kilitlenmişti. Peki, MEB açıklamasına göre karneler ne zaman verilecek? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

KARNELER NE ZAMAN VERİLECEK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: "Sağlık neyi gerektiriyorsa onu yapmaya çalışıyoruz. Riske girmeden eğitim, öğretimi devam ettirmeliyiz. Süreci iyi yönetebilirsek amacımız bütün okulları açmak olacak. Karneler 2 Temmuz’da verilecek. Arzumuz yüz yüze verebilmek."

"Öğretmenlerimizi aşılamaya devam ediyoruz. Genel tabloya baktığımızda ailelerde görülen temaslı sayısı ile toplumun genelinde görülen temaslı sayısı arasında fark var. Öğrencilerin ailelerinde görülen temaslı sayısı daha az görünüyor."

LGS ile ilgili geçmiş yıllardaki sorulara bakıldığında şuna dikkat edilir hep; Son konuların olmaması noktasında bazı tedbirler yıllardır alınır zaten. Bu sene de geçmiş yıllardaki gibi bu tedbirlerin alınması çok doğaldır. Soruların daha kısa olması gibi, gramer soruların çıkması gibi bazı hususlarda açıklama yapmıştık. Daha açık, daha net, daha farklı yönleri içeren başka açıklamalara da ihtiyaç var. Bunları da yapar, sizinle paylaşırız.

Okullarda özellikle öğretmen odalarının çok sık havalandırılması noktasında arkadaşlarımızla temas halindeyiz. Öğretmenlerimizin birbirinden bir bulaş hadisesiyle karşılaşmamaları için bunlara dikkat ediyoruz.

Yorumlar (4)
Neyin karnesi? 3 hafta önce
Bence bu karne talebeye değil bakanlığa verilmeli! İki yıldır yapılamayan eğitimin!30 kişilik sınıfta beş kişinin katıldığı canlı dersin! İstediğinde sınava gir istemediğinde girmenin! Çalışanın da kitabın yüzünü açmayanın da geçtiği sistemin karnesi!
Ali Barış 3 hafta önce
Saçma sapan işler dersler 2 temmuz da mı bitecek yeter arkadaş çocuklar mahvoldu 18de bitsin 2 temmuz mu 2 Ağustos mu ne zaman verirseniz verin çocuğum mahvoldu
Yük Yükleyici 3 hafta önce
Dersler full yapıldı. 2 Temmuz ısrarının anlamı nedir?
Bakan'ın uslubu iyi olsa da angarya ve iş yükleme uzamanı
t 3 hafta önce
Yüzyılın hatası
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 14 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49