Bakan Yardımcısından 81 İl Milli Eğitim Müdürüne 5 Ekim için uyarı

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, mesleki ve teknik eğitimde 5 Ekim'de başlayacak yüz yüze uygulamalı eğitimler öncesinde, 81 ilin milli eğitim müdürüyle son hazırlıkları değerlendirdi.

GÜNCEL 03.10.2020, 21:10
5178
Bakan Yardımcısından 81 İl Milli Eğitim Müdürüne 5 Ekim için uyarı

Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, Özer, 81 ilin milli eğitim müdürüyle çevrim içi ortamda bir araya geldi.

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Kemal Varım Numanoğlu, Destek Hizmetleri Genel Müdürü İsmail Çolak, Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Özgür Türk ve ilgili daire başkanlarının da katıldığı toplantıda, mesleki ve teknik eğitimde 5 Ekim'de başlayacak yüz yüze uygulamalı eğitimlere ilişkin son hazırlıklar ele alındı.

Bakan Yardımcısı Özer, tüm eğitim ortamlarında sağlık ve güvenliğin öncelikli koşul olduğuna dikkati çekerek, atölyelerde gruplar halinde yapılacak yüz yüze uygulama eğitimleri öncesinde "Hijyen Kılavuzu"nda yer alan temel standartların eksiksiz uygulanacağını belirtti.

Süreçteki denetimlerin il müdürleri tarafından da yakından takip edilmesini isteyen Özer, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un mesleki eğitimde uygulama derslerinin önemine ilişkin sözlerini ve yazılı olarak illere ulaştırdığı kriterleri hatırlattı.

Uygulama eğitimlerinin, mesleki eğitim için hayati önemi bulunduğuna ve uzaktan yapılamadığına işaret eden Özer, bu nedenle güvenli ve sağlıklı atölye ortamlarında eğitimlerin kesintisiz devam etmesinin kritik olduğunu kaydetti.

Toplantı, il müdürlerinin eğitim kurumlarındaki son durumla ilgili görüş alışverişine ilişkin değerlendirmelerin ardından sona erdi.

Yorumlar (5)
mehmet 3 hafta önce
her şey tamam demişlerdir bütün önlemler alındı demişlerdir değilmi atelyölerden birini desadüf biz gezseniz hazırmı değilmi bunu 10 gün önce karar alsanız cuma günü alın pazartesine her atelye hijyen yeminle filimlik ya
acuna cevap 3 hafta önce
acun bey çok ataşlanmışsınız kardeş be adamda onu diyor zaten hazır değil diye ben müdürüm okulum hazır değil dememiş dikkatli okusan okuduğunu anlasan
ACUNNN 3 hafta önce
Beyefendi Okullar 24 ağustosta açıldı. Haberiniz yok muydu alsaydınız alsaydılar önlemlerini işiniz ne idareci iseniz hazırlama planlama 1. göreviniz. Başaramıyorsanız bırakınız başkası yapsın.
yamtar 3 hafta önce
Ne güzel sadece uyarın ve emirler yağdırın temizlik hijyen ve hazırlıklar için ödenek gönderiliyormu okulların parası var mı bu giderler nereden nasıl karşılanacak cevap yok sadece yap yap yap yap milli eğitim bakanlığını ve taşra il yönetivclerini alkışlıyorum
Gamze 3 hafta önce
Sn çok değerli Bakanım ben Hakkari Anadolu İmam Hatip lisesi 10/B sınıfı öğrencisiyim tabletim yok bir tablete ihtiyacım var derste çok geride kaldım bana bir tablet verirseniz sevinirim teşekkürler
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce okullarda yüz yüze eğitime geçilmeli mi?
Namaz Vakti 26 Ekim 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49