Bakan Selçuk'tan 'telafi eğitimi' açıklaması

Bakan Selçuk: Eğitimde telafi uygulamasına hazırız. Büyük ve kapsamlı bir telafi süreciyle; akademik, sosyal duygusal ve fiziksel alanda olumsuz etkileri ortadan kaldıracağız. Haziran ayı itibarıyla başlayacağımız çalışmalar 2021-2022 eğitim yılını da kapsayacak

GÜNCEL 26.05.2021, 16:58 26.05.2021, 17:01
Bakan Selçuk'tan 'telafi eğitimi' açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eğitimde telafi uygulamasına hazır olduklarını, büyük ve kapsamlı bir telafi süreciyle olumsuz etkileri ortadan kaldıracaklarını bildirdi.

Selçuk, sosyal medya hesabından "eğitimdetelafibaşlıyor" etiketiyle yaptığı paylaşımda, "Eğitimde telafi uygulamasına hazırız. Büyük ve kapsamlı bir telafi süreciyle akademik, sosyal duygusal ve fiziksel alanda olumsuz etkileri ortadan kaldıracağız. Haziran ayı itibarıyla başlayacağımız çalışmalar 2021-2022 eğitim yılını da kapsayacak." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (9)
Anlamayan 3 hafta önce
Anlamadığım nokta şu hem kazanım eksiğimiz yok diye sınavlarda çocuklar bütün konulardan sorumlu tutuluyor hem de telafi eğitimine hazırlanıyoruz. Eğer kazanım eksiğimiz yok ise neden telafi eğitimi yapacağız, yok eğer kazanım eksiğimiz var ise çocuklar neden sınavlarda bütün kazanımların sorumlu? Burda bir tutarsızlık yok mu?
Neyin Telafisi? 3 hafta önce
Sene başından beri canlı derslere kaç kişi katıldı? Sınavlar kalktı? Sınıfta kalma yok!Kalkmış temmuz ağustosta telafi yapacağım diyorsun! Hangi öğrenci ve hangi öğretmen katılacak?
Katılanlar 3 hafta önce
Eğitimi eksiksiz verildi. Katılmayanlar gene katılmayacak, katılanların aileleri zorlayacak. Bu tip konuşmalar eğitim yapılmamış gibi ortam oluşturuyor. Eğitim yapıldı. Hem d ekatılanla riçin çok yoğun şekilde yapıldı.
Yusuf 3 hafta önce
Kendisinin bakanlığı 2021-2022 yılını kapsayacak mı bir zahmet onu düşünsün
bilirkişi 3 hafta önce
En güzel telafi çocukların canlı ders dışında evin dışında arkadaşları ile birlikte geçireceği zamandır. Darlamayın artık çocukları. Canlı derslere katılanlar alacağını aldı zaten. Katılmayan gene katılmayacak
Ökkeş Yazezit 3 hafta önce
Hergün canlı ders ile müfredat takır takır işlendi, neyin telafisi, kılınmamış bir namaz yok ki kazası olsun...
N 3 hafta önce
Okulların kapanması gereken dönemde tekrar açıp virüsü patlatmazsınız, umarız.
Millet 3 hafta önce
Yav su tatilleri kaldırın yeterrr.yok ara tatil yok sömestr yok yaz tatili yok yılbaşı yok 1 mayıs yok bayram yok seyran yeter yav biz bu kadar tatil yapacak ileri bir ülkemiyiz avrupada bile bu kadar tatil yok....
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 13 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49