Bakan Selçuk'tan Öğretmen ve Öğrencilerin Aşı İşlemleri için Açıklama

Bakan Selçuk, "Şu anda tüm öğretmenlerimizin aşılanmasıyla ilgili randevu işlemi tamamlandı. Zaten çok kısa bir zamanda bu aşılama işlemi tamamlanacaktır. Eğitimi yüz yüze yapmanın hedefindeyiz." dedi.

GÜNCEL 11.06.2021, 21:24
Bakan Selçuk'tan Öğretmen ve Öğrencilerin Aşı İşlemleri için Açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tvnet canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu.

Öğretmenlerin aşılanması süreci
Hekimlerden sonra aşılanan ilk meslek grubu öğretmenler oldu. Şu anda tüm öğretmenlerimizin aşılanmasıyla ilgili randevu işlemi tamamlandı. Zaten çok kısa bir zamanda bu aşılama işlemi tamamlanacaktır. Eğitimi yüz yüze yapmanın hedefindeyiz.

Bizim yaza ve kışa göre tedbirlerimiz var. Neden açıp kapatıyorsunuz dediklerinde çok net olarak "Önce sağlık" diyoruz. Çocuklarımız için risk çok az. Amacımız eylülde okulları açmak.

Öğrenciler aşılanacak mı?
Eğitimsel kısmıyla biz ilgileniyoruz ama sağlık kısmına ben karışamam. Dünya ülkelerini de izliyoruz. Sağlık Bakanlığımızın da çalışmaları var. Çocuklarımızın sağlığı bakanlığımız tarafından dikkatle ele alınıyor. Çocuklarla ilgili riskin çok düşük olması bizi rahatlatıyor. O zaman "Neden okulu kapatıyorsunuz" diyorlar? Öğretmenlerimiz için bir risk oluşturuyor. Öğretmenlerimiz zarar göreceği için eleştirilebiliriz ama ben öyle bir riske giremem.

Yorumlar (1)
Ayhan kurt 1 hafta önce
Okullar bitti aşılar geldi zaten asiya olan önyargı artmış oldu bu ne pehriz ne lahana öğretmenin yüzde 80 asi karşıtı Meb
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 20 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49