Bakan Selçuk: Okulları açmak için sağlam gerekçelerimiz var

Bakan Selçuk: "Eleştiriler olur, bunlar olağan şeylerdir. Ama 'Niye kapatıyorsunuz ya da açıyorsunuz' denildiğinde sağlam gerekçelerimiz var. Çocuklarımız 1 ay da olsa okulun mutluluğuyla, oyunların sevinciyle bu dönemi bitirsinler, önümüzdeki döneme çok daha büyük bir canlılıkla başlasınlar istiyoruz. Biz de eğitimciler, öğretmenler olarak mutluyuz."

GÜNCEL 01.06.2021, 17:12
Bakan Selçuk: Okulları açmak için sağlam gerekçelerimiz var

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitime ilişkin, "Çocuklarımız 1 ay da olsa okulun mutluluğuyla, oyunların sevinciyle bu dönemi bitirsinler, önümüzdeki döneme çok daha büyük bir canlılıkla başlasınlar istiyoruz." dedi.

Selçuk, Kovid-19 salgını tedbirleri çerçevesinde kademeli normalleşme kapsamında başlayan yüz yüze eğitimin ilk gününde Çankaya ilçesindeki Yücetepe İlkokulundaki çocuklar, öğretmenler ve velilerle bir araya geldi.

Burada çocuklarla sohbet eden Selçuk'a öğrenciler, okulu ne kadar özlediklerini ve duygularını anlattı.

Daha sonra okuldaki öğretmenler odasını ziyaret edip meslektaşlarıyla sohbet eden Selçuk, yaptığı açıklamada, okullarda yüz yüze eğitimin başlamasını "Kavuşuyoruz" diyerek duyurduğunu bildirdi.

- "Sağlam gerekçelerimiz var"

Selçuk, sınıflarda çok büyük bir mutluluk olduğuna işaret ederek, çocuklar için adil ve sağlıklı bir şekilde okulların açık tutulması, sosyalleşme, arkadaşlık, ruh sağlığı, kişilik gelişimi ve sosyal duygusal gelişimin neden önemli olduğunun okul ortamında görüldüğünü aktardı.

Sağlığı öncelediklerini ve risk durumunda okulları kapattıklarını ifade eden Selçuk, şunları kaydetti:

"Eleştiriler olur, bunlar olağan şeylerdir. Ama 'Niye kapatıyorsunuz ya da açıyorsunuz' denildiğinde sağlam gerekçelerimiz var. Çocuklarımız 1 ay da olsa okulun mutluluğuyla, oyunların sevinciyle bu dönemi bitirsinler, önümüzdeki döneme çok daha büyük bir canlılıkla başlasınlar istiyoruz. Biz de eğitimciler, öğretmenler olarak mutluyuz."

Yorumlar (8)
Maho 4 ay önce
Sayın bakanım ben göndermiyorum
Mehmet 4 ay önce
Daha aşı olmadık okul açılyor arkadaş gece 10 da sabah okul var denirmi editör yayınla bunu
Okullar zaten açık ki! 4 ay önce
Liselerde 24 Mayıstan beri ikinci dönem yazılıları yapılıyor! Bu da okullar öğrenci ve öğretmen için açık demek! Önümüzdeki hafta da sorumluluk sınavları var! Tüm bunlar bitince de meşhur telafi eğitimi! Madalya takmak lazım bazılarına!
vatandaş 4 ay önce
3600?
vatandaş 4 ay önce
3600?
ACER 4 ay önce
ÖĞRENCİ OKULA İKİ GÜN GİDECEK KIRAATHANELER ALTI GÜN AÇIK EĞİTİM ŞART
cahit 4 ay önce
toplumda özel okulların para iadesinin önüne geçilmek için telafi ve açılma meselesinin gündeme geldiği kanısı hakim.
vatandaş 4 ay önce
3600 için nasıl gerekçeleriniz var?
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 26 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49