banner1990

banner1989

Bakan SELÇUK : Bunları ispatlayamazsak Öğretmenler boşu boşuna maaş alıyorlar diyecekler .

Bakan Ziya SELÇUK : Bunları ispatlayamazsak Öğretmenler boşu boşuna maaş alıyorlar diyecekler .

GÜNCEL 30.04.2020, 01:14
Bakan SELÇUK : Bunları ispatlayamazsak Öğretmenler boşu boşuna maaş alıyorlar diyecekler .

Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK ; Ziya öğretmen ile Eğitim buluşmaları etkinliği , kapsamında videokonferans yöntemiyle öğretmenler ile buluşuyor. Bu buluşmalarda  Bakan Ziya SELÇUK korona döneminde öğretmenlerin fedakarca çalıştıgını ve büyük işler yaptığını fakat kamuoyunda bu algıyı güçlendirilmesi gerektiği aksi takdirde daha sonra öğremtenler boş boş otup maaş aldılar diyenlerin olacağını ve bunların engellenemeyeceğini dille getirerek  öğretmenlere fedakarca çalışmlalarından dolayı teşekkür etiti.

İşte Bakan Ziya SELÇUK'un o açıklamaları

Fakat genel olarak baktığımızda öğretmenler ne yapıyorlar?  Polisler çalışıyorlar , doktorlar çalışıyorlar,öğretmenler ne yapıyor? 

Öğretmenlerin ne yaptığı konusunda kamuoyunda algıyı çok güçlendirmemiz lazım ve sizin neler yaptığınızı sosyal medyada bombardıman halinde sunmamız lazım ama bunun içinde örgütlü davranmamız lazım organize olmamız lazım yani zümrelerle ilçe müdürlükleri ile okul müdürlükleri ile sivil toplum kuruluşları ile efendim bazı vakıf dernek  vesaire gibi kuruluşlarla başka Bakanlıkların kuruluşlarıyla irtibat haline geçip öğretmenler neler yapıyoru sosyal medyada özellikle bir bombardıman halinde sunmamız lazım .

Eğer bunu ispat etmezsek korana döneminden sonra şöyle bir şey çıkacak öğretmenler boş boş durdular hiçbir şey yapmadılar ,boşu boşuna ,maaş alıyorlar diyecekler . Ve biz bunu engelleyemeyeceğiz  ama biz biliyoruz siz biliyorsunuz ki öğretmenler çalışıyorlar. 

Eba'daki istatistiklere bakıyorum efendim kaç öğretmenimizin günlük olarak girdiğini ne kadar süre çalıştığını kaç tane canlı sınıf yapıldığını bunların hepsinin sayısına her gün bakıyorum .

Ama bunları ne yapmamız lazım somut olarak kamuoyu ile paylaşmamız lazım.

 Sizin yaptığınız işleri kamuoyunda bilinir hale getirmeniz lazım.

Velilere karşı sivil toplum kuruluşlarına karşı resmi kuruluşlarına karşı medyaya karşı sosyal medyada buralarda bilinirlik anlamında öğretmenlerin ne yaptığını her gün her saat bir şekilde vurgulamamız lazım .

Bunu nasıl organize  ederiz nasıl sistemli hale getiririz?

 Ne yapmamız lazım ki toplumda korona döneminde öğretmenlerin büyük başarısı diye bir hikaye yazabilerim.

Bu hikaye yazabilmek için bunun kamu iletişim planı ne olmalı bunu nasıl paylaşmalıyız  nasıl organize olmalıyız.

Yorumlar (5)
Ali 4 hafta önce
Sayın bakanım bu süreçte kabak sadece öğretmenin başına patlıyacak yine sağlık olsun. İmam uyumuyor idari izinliler uyumuyor öğretmen uyuyor ne diyelim yazık bize sahibi olmayan bir öğretmen var nede olsa vurun abalıya
Haso 4 hafta önce
Okul kapanınca eba tv sayesinde okulun değerini ve öğretmenin değerini herkes anladı zaten.Ama sizin bu yorumunuz eşşeğin aklına karpuz kabuğu sokmak teşbihte hata olmaz ama öyle oluyor.
Münir TOK 3 hafta önce
Whatsapp'tan gönderdiğimiz çalışma etkinliklerini, canlı eba, değişiklik sitelerden gonderdigimiz sorulari, ders kitaplarını, velilerin aldirdillari yardimci kaynaklari, video çekerek gönderdiğimiz dersleri, sosyal destek için vefa grup çalışmalarını daha bir çok etkinligi öğretmen tatilde boş durmadan yaptı yapiyor. Ev iki tane çocuğunu zapdedemeyen veliler öğretmeni hic eleştiremez. Bir harfe kul olmayi birak biz 29 harf öğretmeyide birak dünyayı ogretiyoruz. Bakan beyin bu açıklamasını HOŞ bulmuyorum. Boşuna kimse maaş almıyor. O zaman koronayi takmayaydın okullar açık kalaydı biz okulda dersimizi verirdik. Hangi kamu kuruluşundaki memur görevine tam gitmişte öğretmen geti kalmış. Yukaridaki bir yorumda arkadaş zikretmiş 'eşeğin aklına karpuz kabuğu getiriyorsunuz' İmam böyle derse cemaat ne yapar. Öğretmenin sahibi yok vesselâm
yasemin 3 hafta önce
sayın bakanım vefa gönüllüsü olan ilk grup öğretmenler. evlerinde yoğun desteğe rağmen çocuklarını kontrol edemeyen veliler bence kıymetimizi anladı. hiç boş oturmadık oturmuyoruz.
Müdür 3 hafta önce
Yüzde 50 si hiçbir şey yapmıyor ve matematikcide var
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Namaz Vakti 25 Mayıs 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49