Bakan Selçuk açıkladı: Okullar açılacak mı?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Kanal 24'te Esra Elönü'nün sunduğu Arafta Sorularda programına konuk oldu. Okulların açılmasına ilişkin soruya da cevap verdi.

GÜNCEL 23.05.2021, 22:09 23.05.2021, 22:58
Bakan Selçuk açıkladı: Okullar açılacak mı?

Kamudanhaber- Özel Haber

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okulların açılmasıyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Türkiye’de okullar kapandı evet öyle oldu yani hep şunu anlatmaya çalıştık. Bizim için önce sağlık gelir dedik ve kontrollü olmaya çalıştık ve verilere baktığımızda seçimlerimizde konuştuğumuzda salgının istatistiksel dağılımına baktığımızda kimi zaman gerçekten çok kaygılandık, tavsiyelere uyarak burada gerçekten kapatmak gerekiyor dedik öyle zamanlar oldu ki niye açmıyoruz açmamız gerekiyor diye çok ısrarlı istişarelerimiz oldu ama sonuçta elbette hani bir çok ülke var farklı şekilde işte okullarını açan kapatan ülkeler var.
Evlatlarının sağlığına dikkat ediyor bu prensip doğrultusunda dersi kapattık nasıl olacak eğitim başlayacak şimdi vakalarda bir azalma var biliyorsunuz 10 binin altına düştü, kontroller hastanelerdeki kontroller işte yatak sayıları ile ilgili istatistikler vs vs bütün bunlara baktığımızda olumlu bir gidişat var ve bizim gördüğümüz öncelikli alanlar var öncelikle alan ne demek ne demek öncelikle alan bizim yaptığımız saha taramalarında akademik olarak en fazla sıkıntısı olan eksiği olan çocuklar köy okullarında ve ilkokullardaki çocuklar çıktı bizim yaptığımız taramalarda o yüzden de her zaman köy okullarını beş gün açmayı tercih ettik 
 Bir de bu sınav grupları var 8 ve12ler evet onları niye açtınız diye sıklıkla soruyorlar tamam bakın iyi çocuk hayatında bir kere LGS ye giriyor üniversite sınavı herkesin her sene girdiği bir sınav değil genelde bir kere giriliyor ya da eğer daha yüksek bir yer kazanma ihtimali ya da arzusu varsa bekleyen çocuklarımız nadir de olsa var şimdi çocuğun hayatında bir kere gireceği bir sınavda benim eşitliğe dikkat etmem lazım yani çocuklara fırsatı vermem lazım eğer o sınıfları kapalı tutarsak bazı çocuklar özel ders alacak başka imkanlardan yararlanacak ama çocuklarımın çoğu bundan yararlanamayacak benim onlara fırsat vermem lazım adalet için hak için vermem lazım onun içinde 31 Ağustos’tan beri şu an sadece yedi gün kapalı kaldı"
 

Yorumlar (6)
Nur tem 1 ay önce
Başlıkta milli eğitim bakanı okullar açılacak mı sorusuna da cevap verdi diyorsunuz, okuyorum okuyorum ben cevabı göremiyorum
Alperen 1 ay önce
Haberin başlığı ne? İçeriği ne? Bu ne Allah aşkına...
Tarık 1 ay önce
Soruya cevap nerede?
Aç bakalım! 1 ay önce
Aç ve kapa zatınızın bakanlık devri saadeti bu iki kavram ile anılacak!
öğretmen 1 ay önce
açılsın lütfen.
Öğretmen 1 ay önce
8. sınıflar hâlâ kapalı. Sayın bakan çıkmış sadece 7 gün kapalı kaldı diyor. Bir Allah kulu da çıkıp bu böyle değil demiyor. Sayın bakan 8. sınıflar 31 ağustos ta değil 23 Eylül'de açıldı. Yıl içerisinde kaç kez kapandı.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 25 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49