Bakan Özer: Öğrencilerimizi okullarımızda karşılamaya hazırız

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 'Tüm çalışma arkadaşlarımız sahada hazırlıkların yürütülmesi sürecinin içerisinde yer alıyor. 6 Eylül'de öğrencilerimizi okullarımızda karşılamaya hazırız' dedi.

GÜNCEL 24.08.2021, 18:07
Bakan Özer: Öğrencilerimizi okullarımızda karşılamaya hazırız

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre; Milli Eğitim Bakanlığı, eğitim öğretim yılı başlangıcı öncesinde salgın koşullarında alınacak hijyen önlemleri, afet bölgelerinde yer alan okulların onarımları gibi her konuyu ayrı ayrı ele alarak sürekli takip ediyor. Bu kapsamda illerin özelliklerine göre durumu da ayrıca masaya yatırılıyor. Türkiye'de en çok öğrenci, öğretmen ve eğitim çalışanının bulunduğu İstanbul'un eğitim öğretim yılı hazırlıkları da Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in başkanlığında Bakan Yardımcıları Petek Aşkar, Ahmet Emre Bilgili ve Sadri Şensoy, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, ilçe kaymakamları, birim amirleri ve İstanbul İl Milli Eğitimi Müdürü Levent Yazıcı'nın katıldığı toplantıda ele alındı.

Video konferans yönetimiyle yapılan İstanbul İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı'nda konuşan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer; okulların personel, kaynak ve malzeme gibi eksikliklerinin giderildiğini, kentteki tüm okulların yeni eğitim yılına hazırlandığını belirtti. Bakan Özer, şöyle konuştu:

"Tüm çalışma arkadaşlarımız sahada hazırlıkların yürütülmesi sürecinin içerisinde yer alıyor. 6 Eylül'de öğrencilerimizi okullarımızda karşılamaya hazırız. Diğer illerimizde olduğu gibi İstanbul'da da Sağlık Bakanlığımız ile birlikte belirlediğimiz Kovid-19 salgınında okullarda alınması gereken önlemler büyük bir hassasiyetle uygulanacak. Valiliğimizin koordinasyonunda il yöneticilerimiz, okul yönetimlerimiz, öğretmenlerimiz, psikolojik danışman ve rehber öğretmenlerimiz ve tüm personelimizle yüz yüze eğitimin bir kez daha aksamaması için tedbirlerimize sıkı sıkıya sarılacağız. Maske ve hijyen koşullarının sağlanması ile ilgili ihtiyaç duyulan tüm finansal kaynaklar okullara gönderildi."

Yorumlar (5)
İşkur hizmetlileri hazır mı? 4 hafta önce
6 Eylülden önce covid sürecinde önemli yer işgal eden işkur hizmetlileri göreve başlayacak mı? Başlamayacaksa temizliği kim yapacak?
Ali 4 hafta önce
Nedense sizin bakanlığınıza alışamıyacağım gibi duruyor.
Suna 4 hafta önce
40 dakika çok uzun bir süre. Dersler maksimum 30 dakika olsun. Madem virüs 15 dakikada bulaşıyor, yan yana oturacak olan çocuklarımız kendilerini nasıl koruyacaklar? Hani 2 metre mesafe? Neden tekli sıra yok okullarda? Öğretmenler sürekli PCR testine gidecekse çok fazla boş ders olmayacak mı? Nasıl olacak? Online eğitime geçmek daha iyi değil mi?
vatandaş 4 hafta önce
Artık yayınlayın. Sayın bakan dersleri 30 dakika yapın, aklın yolu bir.
Demir 3 hafta önce
40 kişilik ikili eğitimde ki sınıfları karşılayıp birlikte sohbet edin
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 20 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49