Bakan Murat Kurum'dan Elektrikli yerli araç açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum " Elektrikli yerli araç TOGG yakında yollarda olacak. Elektrikli araç şarj istasyonlarına dair düzenleme tamamlandı." dedi.

GÜNCEL 15.05.2021, 23:30 15.05.2021, 23:32
Bakan Murat Kurum'dan Elektrikli yerli araç açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sosyal medya hesabından, "İklim değişmesin diye" etiketini kullanarak paylaşımda bulundu.

Kurum'un paylaşımında yer verdiği grafiğe göre, Türkiye'de çevre dostu sürdürülebilir ulaşım teşvik ediliyor.

3 bin kilometre bisiklet ve 3 bin kilometre yürüyüş yolu hedefi doğrultusunda yerel yönetimler destekleniyor. E-skuterların trafikte kullanımı için yasal düzenleme yapıldı. Düşük emisyon alanlarının belirlenmesi için çalışmalar devam ediyor.

Elektrikli araç şarj istasyonlarına dair düzenleme tamamlandı

Hızlı tren, Avrasya Geçidi ve yeni otobanlarla ulaşım kolaylaştırıldı, emisyonlar azaldı. Elektrikli yerli araç TOGG yakında yollarda olacak. Elektrikli araç şarj istasyonlarına dair düzenleme tamamlandı.

Yutak alanlar korunuyor. Korunan alanlar son 20 yılda iki kat artırıldı. Biyoçeşitliliğin korunması için projeler geliştiriliyor, tür izleme ve koruma programları yürütülüyor.

300 millet bahçesi yapılıyor, bunlardan 80'i tamamlandı. Millet bahçelerinde ekolojik koridorlar oluşturuluyor.

A2020 Birleşmiş Milletler Tarım ve Gıda Raporu'na göre ağaçlandırmada Türkiye Avrupa lideri olurken, son 20 yılda 5 milyar yeni fidan dikildi.

Yorumlar (2)
vatandaş 5 ay önce
Arkadaş, siz dalga mı geçiyorsunuz milletle, nerede 3600gösterge?
Ali 5 ay önce
Yav hehe,siz araba yapana kadar elin gavuru marsa sefere başlar,biz hala asfalt üzerinde giden araba peşindeyiz,adamlar yüzyıldır araba yapmış,birde çok büyük bir işmiş gibi müjde diyorlar,bu arabanın beyni motoru,yazılımı yine yabancı yeter ya yeter
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 23 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49