Aşının Koruyuculuk süresi açıklandı

İsrail verilerine göre; koronavirüsün Delta varyantıyla enfekte olan aşılı İsrailliler ile aşıyı ilk alanlar arasında artan bir korelasyon var. Bu muhtemelen aşının korumasının zamanla azaldığını ortaya çıkardı.

GÜNCEL 13.07.2021, 08:15
Aşının Koruyuculuk süresi açıklandı

Türkiye Gazetesi'nden Osman Sağırlı'nın haberine göre; Sağlık Bakanlığı ile çalışan bazı uzmanlar, ilk aşılananların çoğunlukla bağışıklık sistemi daha zayıf olan yaşlılar olması sebebiyle sonuç çıkarmak için çok erken olduğunu söylüyor. Pfizer ise aşının 3. dozu için ABD’den izin isteyeceğini ve 12 ayda başka bir aşının bağışıklığı artırabileceğini ve endişe verici türü önlemeye yardımcı olabileceğini söyledi.

Şirketin tıbbi araştırma ve geliştirme başkanı Mikael Dolsten, İsrail’den Ocak ve Şubat aylarında aşılılar arasındaki enfeksiyonlarla ilgili verilerin “Altı ay sonra antikorlardaki düşüşle enfeksiyon riski olabileceğini” gösterdiğini söyledi. Sağlık Bakanlığından Dr. Arik Haas, delta varyantına aşının koruma yüzdesinin düşmesinin sebep olduğunu ve aşıya rağmen bulaştığını iddia etti.

Yorumlar (1)
selçuk 2 hafta önce
Bir aşı veya ilaç kalıcı antikor oluşturmadığı sürece bu tehdit devam eder şuan böyle bir aşı da ilaç da piyasada yok belki 5-10 sene sonra olacak ama şurası bi gerçek bu virüs ve uzantıları o zamana kadar aramızda olacak.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 26 Temmuz 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49