Arabalara cam film takılması izni Resmi Gazete'de yayımlandı

6 ay önce Resmi Gazete’de yayınlanan ve bugün yürürlüğe giren Araçların İmal, Tadil ve Montajı (AİTM) Yönetmeliği ile birlikte, araçlara cam filmi taktırmak artık serbest oldu.

GÜNCEL 26.04.2017, 12:45
Arabalara cam film takılması izni Resmi Gazete'de yayımlandı

Araç sahipleri ile trafik polisleri arasında yasal olup olmadığı konusunda uzun yıllardır tartışmalara neden olan cam filmi, Resmi Gazete kararıyla bugünden itibaren bazı şartlar dahilinde yasal hale geldi.

Sadece standartlara uygun olarak üretilmiş ve onaylı cam filmlerinin kullanılmasının mümkün olacak.Araçların ön camlarına hiçbir şekilde cam filmi uygulaması yapılamayacak. Yapılması halinde kesilecek ceza miktarının 189 TL olacak.

Cam filmi üreticileri ve uygulama yapan işyerleri için de bazı şartlar bulunmaktadır. Cam filmlerinin üretiminde PVC malzeme kullanımı yasak. Ayrıca uygulama yapılırken kullanılan yapıştırıcı malzemenin akrilik esaslı olması ve uygulamanın cam panellerin iç yüzüne yapılması zorunlu.

Yorumlar (1)
osman 4 yıl önce
bırakın kim nereyeyaptırıyorsa yaptırın içi dışı mı var nasıl uygunsa öyle olsun bee şüpheli aracı durdur içini dışını ara zaten şüphe varsa enselersiniz film aile ve bebek varsa gereklidir tül perde ile olmuyor insanlık hali unutuluyor
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 23 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49