Ankara İl Sağlık Müdürlüğüne atama yapıldı

Prof. Dr. Mehmet Gülüm'den boşalan Ankara İl Sağlık Müdürlüğü koltuğuna akşam saatlerinde Doç.Dr.Ahmet Zülfikar AKELMA atandı.

GÜNCEL 16.06.2021, 09:22
Ankara İl Sağlık Müdürlüğüne atama yapıldı

Ankara Dr.Sami Ulus Kadın Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç.Dr.Ahmet Zülfikar AKELMA yeni Ankara İl Sağlık Müdürü oldu.

Doç. Dr. Ahmet Zülfikar Akelma Çocuk İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları Eğitim Görevlisi olarak Dr.Sami Ulus Kadın Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Başhekim olarak görev yapıyordu.

Doç. Dr. Ahmet Zülfikar Akelma Diyarbakır Çermik doğumlu, 43 yaşında Sağlık Müdürü olarak Başkente hizmet edeceği öğrenildi.

Prof. Dr. Mehmet Gülüm'den boşalan Ankara İl Sağlık Müdürlük görevine Dr. Sami Ulus Kadın Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi, Doç. Dr. Zülfikar Akelma, atandı.

Akelma, 2017 yılından beri Dr. Sami Ulus Kadın Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Başhekimlik görevini yürütüyordu. Bilindiği gibi Ankara İl Sağlık Prof. Dr. Mehmet Gülüm 14 Haziran 2021 de yeni görev yeri Şanlıurfa atanmıştı, vekaleten il sağlık müdürlüğüne Kamu Hastaneleri Başkanı Dr. Mustafa Sırrı Kotanoğlu vekalet ediyordu.

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 06 Ağustos 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49