Ankara'da operasyon: Otopark içindeki ruhsatsız pansiyondan köpekler kurtarıldı

Ankara'da otopark içinde izinsiz kurulan barınakta köpeklerin tutulduğunu öğrenen ekipler baskın düzenledi. Köpekler sahiplerine teslim edilirken işletme sahibi Yavuz Ç.'ye para cezası verildi.

GÜNCEL 25.12.2020, 13:29
Ankara'da operasyon: Otopark içindeki ruhsatsız pansiyondan köpekler kurtarıldı

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 9'nucu Bölge Müdürlüğü ekipleri, Altındağ ilçesinde izinsiz hayvan pansiyonu işletildiği ihbarı yapılan işletmeye polis ekipleriyle birlikte baskın düzenledi.

OTOPARKI PANSİYONA ÇEVİRMİŞLER

Yapılan incelemede Yavuz Ç.'ye ait otoparkta av köpekleri için barınak kurulduğu ve buranın hayvan pansiyonu olarak işletildiği belirlendi.

20 AV KÖPEĞİ

Ruhsatsız olan pansiyonda bulunan 20 civarında av köpeğinin sahipleri tarafından barınmaları için ücret karşılığında teslim edildiği saptandı.

UYGUNSUZ ŞARTLARDA TUTULUYORLAR

Otoparktaki barınağın, ön tarafındaki çitin üzerine yeşil branda çekilerek kamufle edilmeye çalışıldığı görüldü. Köpeklerin de uygunsuz şartlarda barınakta tutulduğu tespit edildi.

KÖPEKLER SAHİPLERİNE TESLİM EDİLDİ

İncelemenin ardından av köpekleri, tutanak tutularak çağrılan sahiplerine teslim edildi. Otopark sahibi Yavuz Ç.'ye uygunsuz şartlarda köpek beslediği gerekçesiyle köpek başına 181 lira para cezası uygulandı.

PARA CEZASI VERİLDİ

Altındağ Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü ekiplerince de 13 bin 900 lira idari para cezası kesildi. Yavuz Ç.'ye, barınağı kaldırması için ise 15 gün süre verildi.

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 18 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49