Ali Yalçın'dan Sözleşmeli Öğretmenlik Açıklaması

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın:''Sözleşmeli öğretmenler için yapılan 3+1 düzenlemesi her nekadar sözleşmeli istihdamdan kaynaklanan problemlerin bir kısmına çözüm üretse de acil çözüm bekleyen sorunların bir çoğuna derman olamamıştır.''

GÜNCEL 28.08.2019, 19:35
Ali Yalçın'dan Sözleşmeli Öğretmenlik Açıklaması

Sözleşmeli öğretmen istihdamından vazgeçilmesi ve tüm sözleşmeli çalışanların kadroya alınması ile ilgili bu güne kadar yaptığımız çağrıyı toplu sözleşme masasına da taşıyarak herkesin kadroya geçirilmesi için masadaki mücadelemizi sonuna kadar sürdürdük.

Ancak toplu sözleşme masasının çözümsüzlükle sonuçlanması, hakem heyetinin de bu sorunu görmemesi problemin kronikleşmesine ve sosyal maliyetinin artmasına sebep olmaktadır. Özellikle 3+1 düzenlesi ile Ağustos ayında çözüme kavuşturulması için yoğun çaba sarfettiğimiz sözleşmeli öğretmenlerin eş durumu ataması ile ilgili kesin ve kararlı bir adım atılmalı, +1 yılın dolması mazeret olarak ileri sürülmemelidir. Aile bütünlüğü sağlanamayan öğretmenlerin aile düzeni altüst olmuş durumdadır.

Belirsizlik öğretmenleri yormakta ve sinirleri her geçen gün daha da germektedir. MEB bütün boyutları ile bildiği bu sorunu görmemezlikten gelemez ve çözümsüzlüğü çözüm olarak göremez. 

Özellikle bu çerçevede Genel Sekreterimiz Latif Selvi ile birlikte bugün Bakan Yardımcıları Sn.Mustafa Safran ve Sn.Mahmut Özer ile görüşerek problemin biran önce çözüme kavuşturulmasını istedik. Yaptığımız çağrıya Bakanlık da olumlu cevap vermelidir. “Ağustos ayında çözüm üretilmeyen bu sorunun, gerekli planlama yapılarak İlk ara tatilde yapılması sağlanmalıdır” dedik.

Sn.Safran,”Bu talebinizi ilk fırsatta birimlerimizle gündeme alacak ve belirsizliğin bitmesi için üzerimize düşeni yapacağız” dedi. 

 

Yorumlar (39)
Memur 12 ay önce
Gündemi değiştirme, toplu sözleşme fiyosko....
Memur 12 ay önce
Allah aşkına sus .
Atıf Cengiz 12 ay önce
memur zammı hakem kurulunca açıklanıyor,sendika başkanının açıklamasına bakın.memur aç başkan 3+1 le uğraşıyor.tepkiszlere tepki koyun arkadaşlar.temsil yetkisini değiştirin.
Ebs 12 ay önce
Tiyatro yapmayalım. Hiç bir yetkiniz ve yetkimiz yok maalesef...
dedeoğlu 12 ay önce
maaş zammını yorumlada ne yapacağını bu oyunu nasıl kurduğunuzu veya nasıl temizliyeceğinizi açıklayın.sözleşmelei öğretmeni açıklıyor başkan.
çaresizlik örneği.memurla dalga geçmek.
kınıyorum
Yusuf 12 ay önce
Ali Yalçın zam açıklaması yapsın bir zahmet
MİSAFİR 12 ay önce
Sayın başkan okullarda yardımcı hizmetli yok.. bu konuda ne yapacaksınız? sendikalar okulların sorununu niye konuşmuyor. Güvenlik elemanı, hizmetli, temizlik işleri nasıl olacak.....
Yilmaz 12 ay önce
Yahu hangi tarafta ihtiyac varsa orada bitleame saglanir ama yooooook illaki ankara bursa izmir istanbul olacak deniliyor o zaman ogretmen atamanin anlami yok ki ucretli ogretmwnle is cozulsun zaten ogretmenler modern cobana donusturuldu
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Erken bir seçim olmasını ister misiniz?
Namaz Vakti 16 Temmuz 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49