Ali Yalçın: Bu toplu sözleşmede 21 yeni kazanım var

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 6. Dönem Toplu Sözleşmesi'nin memur sendikacılığı açısından önemli bir dönüm noktası olduğunu söyledi.

GÜNCEL 16.09.2021, 22:55
Ali Yalçın: Bu toplu sözleşmede 21 yeni kazanım var

Yalçın, Menteşe Öğretmenevi Salonu'nda Muğla Eğitim-Bir-Sen üyeleri ile bir araya gelerek 6. Dönem Toplu Sözleşmesi kapsamında elde edilen kazanımlara ve eleştirilere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Yalçın, görüşmelerin disiplinli bir şekilde yürütüldüğünü, hizmet kazanımlarıyla birlikte toplam kazanım sayısının 350 olduğunu belirtti.

İşçi sözleşmesinde kamuda 700 bin işçi için çalışma yürütüldüğünü, memur görüşmelerinde ise emekliler ile birlikte 6 milyon insan için çalışma yapıldığını ifade eden Yalçın, "Bu toplu sözleşmede 21 yeni kazanım var. Öncekileri saymıyorum. Bu toplu sözleşmede tarihi bir şeye imza attık. O da bu toplu sözleşme memur sendikacılığı tarihinde özellikle hatırlanacak, özellikle anılacaktır. Bu toplu sözleşme memur sendikacılığı açısından önemli bir dönüm noktasıdır." dedi.

Toplu sözleşme ikramiyesi ile sendikalı ile sendikasız arasındaki makasın 1 Ocak itibarıyla 400, süreç tamamlandığında ise 500 liranın üstüne çıktığını vurgulayan Yalçın, "Onun için bu toplu sözleşmede memur sendikacılığı açısından tarihi bir adım atılmıştır. Sendikacılığa önem, sendikacılığa da değer katılmıştır. Artık sendikacılık özen kazandı, sendikalılık önem kazandı. Bu toplu sözleşmenin en önemli kısmı burasıdır." diye konuştu.

Programda Eğitim-Bir-Sen Muğla Şube Başkanı Önder Uçak da konuşma yaptı.

Yorumlar (13)
FEM 1 ay önce
MEMURLARIN VERGİSİNİ DÜŞÜRDÜNÜZ. MEM ÇALIŞANLARINA EĞİTİME HAZIRLIK ÖDENEĞİ VERDİNİZ. MEMURLARA BAYRAM İKRAMİYESİ VERDİNİZ. EK GÖSTERGEYİ 2022 OCAKTAN İTİBAREN TÜM MEMURLARA VERDİNİZ. SEYYANEN 600 TL MEMURLARA VERDİNİZ. VEKİLLİK KARANTİ. BU DÜNYANIN DIŞINDA DÜNYA VAR MI ? HELAL SİZLERE
mem 1 ay önce
SAYIN BAŞKAN MEMURUN KULLANDIĞI HANGİ ÜRÜN VEYA MALZEME, GIDA VS. VERGİ YOK HANİ MEMURUN VERGİSİNİ SABİTLEYECEKTİNİZ.
sendikasız 1 ay önce
işverenin ilk önerisi ile imzaladığınız sözleşmeyi karşılaştıranlar kazanımlarınızın büyüklüğünü görür
Ayhan yalcin 1 ay önce
EBS lağvedilmeli ve tüm kadro sendikal faaliyetlerden yasaklanmali
vatandaş 1 ay önce
hep memur seni hatırlayacak. Hiçbir zaman unutmayacak ÜÇBUÇUK ALİ
uzman olmayan öğretmen 1 ay önce
İLK VE SON 2005 YILINDA YAPILIPTA BİR DAHA SES ÇIKMAYAN ...HATTA SENDİKALARIN BİLE HABERİ OLMAYAN UZMAN ÖĞRETMENLİK MESELESİNDEN HABERİNİZ VAR MI ACABA..HER AY YAKLAŞIK 350 TL FARKA TEKABUL EDEN ADALETSİZLİK...
Vatandaş 1 ay önce
Senin varya... Tövbe tövbe Cuma Cuma...
Willll 1 ay önce
Havlaaa. Ağa babalarınızla birlikte siz de gideceksiniz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 28 Ekim 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49