Akademisyenlerin protestosu devam ediyor. Muharrem İnce detayı!

Boğaziçi Üniversitesi'nde dün akademisyenler rektörlük binasına sırtını dönerek sessiz bir eylem gerçekleştirdi.

GÜNCEL 05.02.2021, 08:50
Akademisyenlerin protestosu devam ediyor. Muharrem İnce detayı!

GÖKHAN KAM'ın haberine göre: Akademisyenlere Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği de, "Öğrencilerimizin ve akademisyenlerimizin yanındayız.

Kabul etmiyoruz. Vazgeçmiyoruz" yazılı pankart açarak eyleme destek verdi. Güney kampüs meydanında toplanan öğrenciler, gözaltılar sırasında kendilerine destek olan akademisyen Av. Feyzi Erçin'i "Feyzi hoca sen bizim her şeyimizsin" sloganlarıyla alkışladılar. Kampüs içerisinde toplanan öğrencileri eski CHP milletvekili Muharrem İnce de ziyaret etti. İnce, "İnsanoğlu var olduğu sürece demokrasi ve özgürlük mücadelesi devam edecek" dedi.

Yorumlar (7)
Hüseyin 5 ay önce
Bir grup eski günleri özlüyor galiba devlet rektör bile atayamayacaksa ne yapacak herkes işini yapsın öğrenci öğrencilik hoca hocalık yapsın bu demokrasi özgürlük falan değil sizin dediğiniz rektörü de en istemiyorum ne olacak kavgamı yapalım.
Hüseyin 5 ay önce
Herkes işini yapsın ama herkes siyaset yapıyor
Zeki Taşkın 5 ay önce
Bu ülkede Cumhurbaşkanı adayı olmuş biri kalkıyor Boğaziçi eylemcilerini ziyaret ediyor. Bu düşündürücü daha da düşündürücü olan Rektörün görüşme talebine öğrenciler istemediği için olumsuz cevap vermesi. Allah bu ülkede onlara egemen olmayı nasip etmesin...
YILDIRIM 5 ay önce
Kemal Alemdaroğlu,Kemal Gürüz,Nur Serter ve türevlerinden birisi atansa bayram ederdiniz.Sizin gibi düşünmeyene karşı demokrasi anlayışınız bu işte.
Yönetici 23 5 ay önce
Akademisyenin ve öğrencinin bu konularda ne işi var. Siz kimsiniz devleti protesto ediyorsunuz. Bırakın gidin siyaset yapın o zaman. Baro ve tabipler birliği de kudurdu, gereken düzenleme yapıldı. Şimdi üniversitelere sıra geldi
osman42 5 ay önce
Bu baş kaldırış azınlık okullarının var olma ve özgürlük mücadelesidir. Sonunda Devletin hakim olmadığı hiç bir yer kalmayacak.
Yorumsuz 5 ay önce
Devlet hukuka uygun bir şekilde rektör atamıştır. Boğaziçinde okuyan öğrenciler ve akademsiyenler kendi işlerine baksın. Bilim adamları bilim üretsinler. Öğrenciler de bu ülkeye nasıl daha iyi katkı sunarız onu düşünsünler. Devletin imkanları ile okuyup ilk fırsatta daha yüksek maaş, daha iyi soyal imkanlar gibi çıkarcı düşüncelerle yurt dışına kaçmasınlar. Mustafa İnan'ı biraz kendilerine örnek alsınlar.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 16 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49