AK Parti’den taşeron işçi üyelere istifa etmeyin uyarısı

AK Parti, taşeron işçiyken son çıkan KHK ile kadroya geçecek parti üyeleri için teşkilatlara yazı gönderdi

GÜNCEL 05.01.2018, 08:59 05.01.2018, 10:18
AK Parti’den taşeron işçi üyelere istifa etmeyin uyarısı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş imzasıyla gönderilen yazıda, partiye kayıtlı üyelerin Siyasi Partiler Kanunu’na aykırılık gerekçesiyle parti üyeliğinden istifa etmek istedikleri ifade edildi.

Gazete Habertürk'ten Volkan Yanardağ'ın haberine göre taşeron işçiyken daimi işçi statüsüne geçecek kişilerin siyasi partilere üye olmasında yasal engel bulunmadığı kaydedilen yazıda, “Bu nedenle, bahsi geçen statüde bulunan partimize kayıtlı üyelerimizin, üyelikle ilgili bu husus hakkında bilgilendirilmeleri büyük önem arz etmektedir” denildi.

Yorumlar (3)
ismet 4 yıl önce
Fakülte ve yüksek lisans mezunu olan, donanımlı, bilgisayar sertifikası olmasına rağmen yardımcı hizmetler sınıfında görev yapan personele sahip çıkmanızı ve yardımcı hizmetler sınıfındaki personelin (eğitim şartları tutanlar) bir defaya mahsus genel idare hizmetleri sınıfına geçirilerek verimin arttırılmasını talep etmekteyiz.
Yardımcı hizmetler sınıfında mağduriyet yaşayan personelin sorunlarına ehemmiyet verip, taleplerimizin geri çevrilmeyeceği inancındayız.
işsiz bilişimci 4 yıl önce
gir kpss sınavına geç istediğin yere.istifa diye bir müessese var milyonlar iş diye yalvarıyor sen görevde beleşten yükselme olur mu?Yardımcı hizmetliliğe nasıl başlamıştın?
meb taseron 4 yıl önce
MEB taseron işçilerine geçici işçi kadrosu veriliyormuş zaten onlar daha önceden de aynı şekilde çalışıyorlardı yani 9 veya 10 aylık o zaman ne değişti ki hani tam kadro verilecekti oysa MEB 'e bağlı okullar ve Halk eğitimler yılın 12 ayı iş bakımından süreklilik arz eden kurumlar yaz tatillerinde bile yaz kurslarıyla hizmet veren kurumlar buralarda 12 ay boyunca temizlik hizmeti veriliyor yaz aylarında bakım, boya,ve tamirat işleri yapılıyor buralardaki taseron işçilere bu yüzden tam kadro verilmelidir SAYGILAR.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 22 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49