AK Parti’de değişim! 9 il ve 40 ilçe başkanı görevi bıraktı

AK Parti’de Büyük Kongre’ye giderken değişim süreci hız kazandı. Şu ana kadar dokuz il başkanı, 40’ı aşkın da ilçe başkanının görevinden ayrıldığı belirtildi.

GÜNCEL 09.12.2019, 09:02
AK Parti’de değişim! 9 il ve 40 ilçe başkanı görevi bıraktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çeşitli konuşmalarında yer verdiği “teşkilatlara değişim” süreci delege seçimleriyle resmen başladı. Partiyi 2023 seçimlerine taşıyacak mahalle sorumlusundan sandık sorumlusuna kadar delegasyon yapısı için geniş bir çalışma yürütülüyor.  

Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre; şu ana kadar Amasya, Balıkesir, Çanakkale, Iğdır, Kırşehir, Kütahya, Manisa, Siirt’in ardından son olarak Artvin il başkanı istifa etti. İllerde istifaların devam edeceği, bazı büyükşehirler için ise “henüz vakit olduğu” değerlendirmesi yapılıyor. Şu ana kadar 40’ı aşkın ilçe başkanının da istifa ettiği belirtilirken sayının daha fazla olabileceği de vurgulandı.

Hürriyet'ten Kıvanç El'in haberine göre, delege seçimlerinin koordinasyonlarının da henüz tam olarak bitmediği, birçok ilçede delege tespit çalışmalarının sürdüğü kaydedildi. Görevden alınacak il ve il başkanlarına seçim öncesi liste müdahalelerine de izin verilmediği vurgulandı. Delege seçimleri için il koordinatörlerinin kontrolünde süreçlerin yürütüldüğü belirtildi. Erdoğan, geçtiğimiz hafta, görev alacak yeni il başkanları için, ilin milletvekili ve bazı adaylar ile değerlendirmeler yaptığı kaydedildi.

Yorumlar (5)
Celal 9 ay önce
Türkiye'nin yeni bir oluşuma ihtiyacı var.
bolulu 9 ay önce
bolu ne zaman edecek bakalım inşaAllah insanlarla kaynaşacak gurursuz kibirsiz halk adamı birisi gelir
Cihan 9 ay önce
Elazığ ın 1 il başkanı var yedirdikleri dışında 1 kişi bile memnun değil sokakta rastgele 100 kişi seçilse 3 kişi memnunum der onlarda tanımadıkları için ama nasıl oluyorsa yıllardır koltuğunu koruyor
Hilal 9 ay önce
Mersin il başkanı ?
Veysel 9 ay önce
Kişiler gider yerine kişiler gelir önemli olan mantalite değişsin
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Erken bir seçim olmasını ister misiniz?
Namaz Vakti 07 Ağustos 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49