AK Parti’de Burhan Kuzu seferberliği! İkna etmeye çalışılıyor...

İsmail Kahraman’ın iki yıllık görev süresinin 22 Kasım 2017’de sona ermesi dolayısıyla Meclis Başkanlığı seçimi için başvurular bugün başladı.

GÜNCEL 12.11.2017, 09:53
AK Parti’de Burhan Kuzu seferberliği! İkna etmeye çalışılıyor...

TBMM Genel Kurulu’nda 20 Kasım’da yapılması beklenen ve CHP’den İzmir Milletvekili Zekeriya Temizel’in, HDP’den halen cezaevinde bulunan Hakkari Milletvekili Selma Irmak’ın aday gösterileceği Meclis Başkanlığı seçimleri için Ak Parti ve MHP son ana kadar ‘ketum’ davrandı. Aday muammasının sürdüğü Ak Parti’de, merakla beklenen ismin bugün Cumhurbaşkanı ve Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’da grup başkanvekilleriyle yapacağı görüşmede netleşmesi bekleniyor. MHP’nin adayının da yarın ‘başvuru’ yoluyla netleşebileceği ifade ediliyor.

Ak Parti’de olası diğer adaylar arasında bugüne kadar Başbakan Yardımcısı BEKİR BOZDAĞ, Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, TBMM başkanvekilleri Ayşe Nur Bahçekapılı ve Ahmet Aydın, Grup başkanvekilleri Mustafa Elitaş ve Naci Bostancı, Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya, eski Milli eğitim BakanıNabi Avcı ve İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu’nun isimleri dillendirildi.

İKNA ETME ÇABASI

Yıllardır Meclis Başkanlığı hayali kuran Kuzu’nun kendisi dışında bir isimde karar kılınması halinde nasıl bir tavır sergileyeceği merak konusu. Kulislerde Ak Parti yöneticilerinin bir başka isimde karar kılınması halinde adaylık başvurusu yapmaması konusunda Kuzu’yu ikna etmeye çalıştıkları konuşuluyor. (Şebnem Hoşgör/Milliyet)

Yorumlar (2)
Yönetici 4 yıl önce
KUZU GRUBUYLA ilgisi ve akrabalığı varsa otursun oturduğu yerde.Yetreince akrabalar bürokraside ve siyasette olan AK partide Sayın Cumhurbaşkanım artırma yerine artık azaltmalı deriz.
Güner Fuat 4 yıl önce
Burhan hoca çok ehil bir insan..bu partiye 15 yıldır hizmet etmiş bugüne kadar anayasa komisyon başkanlığı yapmış bir insan..meclis başkanlığını da mevcut başkandan da daha aktif bir şekilde yapar...bırakın da aday olsun..vekillerde destekliyormuş...eee..sorun ne kardeşim..
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 15 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49