AK Parti'ye şok göçmen anketi... Yüzde 60 çıktı

Türkiye'ye yönelik yıllardır yaşanan göçmen akını toplumda da tepkiyle karşılanmaya başladı. Son anket bunu apaçık ortaya koydu. AK Parti seçmeninin tavrı ise şaşırttı...

GÜNCEL 12.08.2021, 16:01
AK Parti'ye şok göçmen anketi... Yüzde 60 çıktı

Türkiye’de göçmen sorunu büyüyerek devam ederken iktidar kanadından bu konuda bir hamle gelmemesi kamuoyunda da tepki çekmeye başladı. 

Öyle ki sokak ve mahallelerde göçmenlerin yarattığı rahatsızlık sosyal medyada da her gün başka bir olayla ortaya çıkıyor. 

En son yaşanan olayda Ankara’da yabancı uyruklu grup ile çıkan kavgada yaralanan Emirhan Yalçın (18) tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 

Negatif olayların ardından toplumda oluşan tepki de kendisini anketlerde gösterdi. 

MetroPOLL Araştırma Şirketi Başkanı Özer Sencar göçmenler ile ilgili yaptıkları son araştırmada çarpıcı bir sonuca ulaştı. Araştırma sonuçlarına göre toplumun göçmenler konusunda hemfikir olduğu ortaya çıktı. 

Araştırmada, “Sınırlar göçmenlere açılmalı mı, kapatılmalı mı” sorusu yöneltilen seçmenlerin yüzde 67’si sınırların göçmenlere tamamen kapatılması gerektiğini belirtmesi dikkat çekti. Yüzde 24’ü ise Türkiye’ye sığınmak isteyenlere kapıların açılmasından yana olduğunu belirtti. 

Araştırmanın en dikkat çeken bölümü ise AKP’lilerin yüzde 60’ının partilerin politikasına ters bir şekilde “sınırlar göçmenlere tamamen kapatılmalı” demesi oldu. 

CHP’lilerin yüzde 82’si, MHP’lilerin yüzde 58’i, İYİ Partililerin yüzde 85’i de sınırların göçmenlere kapatılmasından yana olduğunu dile getirdi. 

İşte o tablo:

Yorumlar (4)
İmam bildiğini okur! 2 ay önce
Tabiki halk nüfusları 10 milyonu geçen ve büyük ölçüde kalıcı olan mültecilerin sayısındaki artışı istemiyor! Sokakta çöp toplayan inşaatta ucuz işçi olup T C vatandaşlarını işsiz bırakan! Okullarda her sınıfta en az ,6-7 tane türkçe bilmeyen ve sınıf genelinin ders işlenmesine engel olan onlarca ülkeden on milyonun üstündeki mülteci ülkemizin en büyük beka sorunu! Müsebbibi kılınçdarğlu ve Akşener! Çünkü ülkeyi 19 yıldır onlar yönetiyor! Mevcut iktidar halkın gazını lafla alıyor !
Ali 2 ay önce
Eli ayağı turani neden göçmen diye alıyorsun, kalsın ülkesinde bir tarafı seçip savaşsın ölürse ölür, tamam yaşlı, kadın,çocukları anladık bunlara bir diyeceğimiz yok, adamlar ülkemde keyif yapıyor, parayı nerden buluyorlar anlamadım,kim veriyor
Üç Maymun 2 ay önce
6 yı ters cevir 9
vatandaş 2 ay önce
Bu sonuç kimin vatansever olduğunu gösteriyor.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 23 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49