AK Parti teşkilatında yer alacaklar için kritik sorular!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “siyasette kadınlara daha fazla yer verin” talimatının ardından AK Parti Kadın Kolları da harekete geçti. AK Parti Kadın Kolları, 2019 yılındaki iki seçimde oluşacak teşkilatlarda kadınların daha fazla yer alması için bir çalışma başlattı.

GÜNCEL 27.09.2017, 08:40
AK Parti teşkilatında yer alacaklar için kritik sorular!
banner2019

Kadın Kolları, devam eden kongre sürecinde teşkilatlarda görev almak isteyen kadınlara özel bir site hazırladı. Kadınların bu sayede herhangi bir engele maruz kalmadan rahatlıkla teşkilat adaylıklarını yapabilmesi amaçlanıyor. Aday olmak isteyen kadınlara siteden verilen mesajda “Bugüne kadar partimize emek vermiş ve yola devam etmek isteyen arkadaşlarımızla; enerjisi yüksek, çalışmalarıyla katma değer üretebilecek olan herkese kapımız açıktır” denildi.

Aday olmak isteyen AK Parti üyesi kadınlara aranan öncelikli kriter ise “davaya adanmışlık” olacak. Adaylık başvurusu yapan kadınlar daha sonra il ve ilçelerde mülakata alınacak. Mülakatlar sonucunda 50 kişilik yönetim kadrosu olan iller için 150 kişilik isim havuzu oluşturulacak.

ZORLANACAĞIZ YÖNLERİNİZ NELER?

Esnaf kadınlar, sivil toplum kuruluşlarında görev yapmış ve farklı meslek grubundaki kişiler bu havuzun içinde yer alacak. İlçelerin yapısını yansıtan bir yönetim kurmayı amaçlayan AK Parti’de mahalle başkanı kadınların da bu nedenle ilçe yönetimlerinde yer alması talimatı verildi. Kadın Kolları, aday olmak isteyen kadınlara ise 5 soru yöneltiyor.

Kadınlara “Partimize katkı verebileceğiniz güçlü yönleriniz, kadın siyasetçi olarak zorlanabileceğiniz zayıf olduğunuzu düşündüğünüz yönleriniz nelerdir?”, “Son 15 yılda hükümetimizin en başarılı olduğu alanlar nedir?” gibi sorular yöneltiliyor.

Yorumlar (2)
Vatansever 4 yıl önce
Yine hiçbir şey değişmeyecek, 3'te , 5'te sorsalar, hak yemeyecek, işini layıkıyla yapacak adam iş başına gelmeyecek, getirilmeyecek. Yerel yönetimler, milletvekilleri koyun gibi adam aramakta. Memlekete hizmet edecek adam değil. Biraz hain, biraz haram sever, biraz tetikçi, biraz çıkarcı, biraz sürümü kolay vs bunlar daha da çoğaltılabilir. Çünkü proje üreten, üretecek adam iş yüküdür, yeni yeni sorunlar demektir. Tepe daima mutlu edilerek, gerçeklerle hiçbir zaman yüzleştirilmemiş, yüzleştirilmeyecektir. Bütün kurumlarda çalışan sadece 3-5 kişi, geriye kalanlar onların sırtından geçinmekte ve hatta onların başarılarına sahip çıkmaktadırlar. Bu memlekete ensesi kalın gerek, lafın kısası. Çalışan kişi ise sonrası için gerek. İşi bir bilene vermek gerek, üste 1 fazla vermek gerek. Hem işi bilmeyene veriyoruz, hem de 3 aşağıya yaptırıyor görünerek bedelini 3-5 fazla ödüyoruz. Biz bunu hep yapıyoruz.
lale karamancok dogc 1 yıl önce
baskanim ben aktif calismaknistiyorum sabit birlik daim oyleyiz ama daha daha
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 13 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49