banner1990

banner1989

AK Parti'li milletvekillerinden Erdoğan'a: Züğürt Ağa gibiyiz

Yapılan kapalı toplantıda milletvekilleri bakanlara ve bakan yardımcılarına ulaşmakta zorluk çektiklerini belirttiler

GÜNCEL 11.07.2019, 10:15
AK Parti'li milletvekillerinden Erdoğan'a: Züğürt Ağa gibiyiz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, üçüncü kez partisinin milletvekilleriyle bir araya geldi. Toplantıya katılan AKP’li milletvekillerinin, Erdoğan’a, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde yaşadıkları zorlukları, sinema sanatçısı Şener Şen’in başrolünü üstlendiği, Nesli Çölgeçen’in yönettiği 1985 yapımı “Züğürt Ağa” filminden esinlenerek anlattıkları öğrenildi. Bazı milletvekillerinin Erdoğan’a “yeni sistemde özellikle bakanlara ve bakan yardımcılarına ulaşmakta zorluk çektiklerini” anlatırken, sisteme “Biz aslında sizi Meclis’te temsil ediyoruz ancak ‘Züğürt Ağa’ gibiyiz” eleştirisini yönelttikleri belirtildi. 

Cumhuriyet'ten Selda Güneysu'nun haberine göre AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, üçüncü kez partisinin genel merkezinde 26 ilden 79 milletvekiliyle basına kapalı toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda, milletvekillerinin bir önceki toplantılarda olduğu gibi Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve yeni parti oluşumlarıyla ilgili eleştirilerini Erdoğan’a ilettikleri kaydedildi. 

Erdoğan’a destek

Eski bakan Ali Babacan, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül gibi isimlerin yeni parti kurma girişimlerinin gündeme geldiği toplantıda, milletvekillerinin “her ne olursa olsun Erdoğan’ın yanında olacaklarını söyledikleri” belirtildi. Milletvekillerinin Erdoğan’a, yeni parti kurmayı düşünen isimlerle ilgili “Bugün kendileri, ifade ettikleri her şeyi yapan isimler. Kibirse kibir, dışlamak ve dar kadro ile çalışmaksa çalışmak... Hepsi onlarda. Onlar, hep steril ortamda çalıştılar. Ülkenin önemli sorunlarıyla, diyelim bugünkü S-400 gibi önemli konularla ilgili, hiçbir bilgi veren açıklamada bulunmadılar. Riskli konularda da hiçbir değerlendirmelerini duymadık. Şu anda verilen mücadele emperyalist güçlere karşı verilen mücadeledir” dedikleri kaydedildi. Milletvekillerinin bu sözleri üzerine Erdoğan’ın, “Sizin içiniz rahat olsun, bu gruptan onlara destek çıkmaz” ifadelerini kullandığı belirtildi. 

Bakanlar uyarılacak

Toplantıda, bazı milletvekillerinin de özellikle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili eleştirilerde bulundukları ifade edildi. Milletvekillerinin Erdoğan’a, “yeni bakanlara ve bakan yardımcılarına ulaşmakta zorluk çektikleri, böylece seçim bölgelerinde, sahada sıkıntı yaşadıkları” eleştirisini yönelttikleri dile getirildi. Erdoğan’ın da milletvekillerinin bu eleştirilerine “Kabine toplantısında bakanlara bu konuda gerekli uyarıları yapacağım. Böyle bir durumu kabul etmemiz mümkün değil” yanıtını verdiği kaydedildi. 

Yorumlar (8)
Irfan 12 ay önce
Millet vekilleri önce kendilerine baksınlar vatandaş olarak bizde onlar ulasamiyoruz
BAHATTİN 12 ay önce
Bitirdiniz ülkeyi loooo
Aboo 12 ay önce
Ne kader de doğru ne ulaşması yaklaşamıyoruz yüzünü göremiyoruz derdimizi anlatamiyoruz
bizde ulaşamadık 12 ay önce
biz de ne il başkanlarına ne vekillere ulaşamadık hiç bi zaman. ee bu ne olacak.
Münir kayali 12 ay önce
Biz Beypazarı ilçesinde belediye başkanına ulaşamıyoruz.Haza kibir abidesi,ak parti gibi bir partinin adayı iyi parti adayına 106 oy farkla kazandık bu kazanmami sanki,teskilatcilik adına bişey bırakmadı küstürdü bütün insanları bu millet kazandirdiysa reisin yüzü suyu hürmetine oy verdi.
Fatih 12 ay önce
Ülkeyi bitirdiniz diyen arkadaş bi zahmet sen kurtarıver olmaz böyle
Fikret 12 ay önce
Ülkeyi ak parti bitirmedi aksine baştan aşağıya imar etti. Görebilene....
4 b li 12 ay önce
Aynen
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Namaz Vakti 03 Haziran 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49