banner1990

banner1989

Ak Parti, küskün Kürt seçmen için ikna turları başlıyor

Muhafazakar Kürt seçmenin oyunu almak için AK Parti, kanaat önderlerini devreye sokacak.

GÜNCEL 18.05.2019, 11:10
Ak Parti, küskün Kürt seçmen için ikna turları başlıyor

AK Parti tarafından yapılan analizlerde, sandığa gitmeyen 1 milyon 705 bin seçmenin yaklaşık 300 bininin muhafazakar Kürt seçmen olduğu değerlendirildi. HDP'nin desteklediği bir CHP adayına oy verme taraftarı olmayan bu seçmenlerin kampanya döneminde bazı söylemlerden rahatsız olduğu için sandığa gitmediği tespiti yapıldı. AK Parti bu değerlendirmelerden yola çıkarak muhafazakar Kürt seçmen üzerinde etkili olan isimleri devreye sokma kararı aldı.


Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinin kanaat önderleri İstanbul'a gelerek sandığa gitmeyen ve geçersiz oy kullanan seçmenle temasa geçecek. İstanbul'da kurulan Seçim Koordinasyon Merkezi başkanlığında kanaat önderleri ile bir araya gelinerek yeni bir yol haritası belirlenecek. Muhafazakar Kürt seçmenin yoğun olduğu bölgelerde mahalle mahalle gezilerek, seçmenin kapısı çalınacak. AK Parti kurmayları "İstanbul'da üç milyon ile beş milyon arasında Kürt seçmenimizin yaşadığını biliyoruz. Bunların yarısı AK Parti'ye oy veriyor. Bir kısmı da sandığa gitmiyor. Amacımız bu seçmenleri sandığa götürebilmek. Ayrıca, HDP'nin yönlendirmesiyle CHP'ye giden oylara da talibiz" değerlendirmesini yaptı.

Yorumlar (1)
sado 1 yıl önce
Bu şekilde bir başlık atarsanız bir ülkede vatandaş ayırımcılığına siz de hizmet etmiş olursunuz. Kürt seçmen Laz seçmen, Gürcü seçmen... derdiniz ne birilerine mesaj mı ? Hangi ülke seçmenine bu şekilde sınıflandırma yapıyor? Elinizde kürt seçmen diye bir resmi belgeniz mi var? Veya oy verirken seçmenin elinde kürt seçmen diye bir belgesi mi var? Yapmayın hepsi Türk vatandaşı.TC Kimlik kartında Herkes Türk vatandaşı olarak geçmiyor mu? Bu şekilde bir basın olarak haber yazarsanız o dediğiniz Diyarbakırlı, Mardinli ...vatandaşlarımızda kendilerini bilinç altı farklı görmeye başlayacak ve o hale de getirdiniz. Devlet TC Devletidir. İçerisindeki yaşayanlar da Türk vatandaşıdır. Osmanlı Devleti de öyle idi. Dünyanın hangi ucuna gitse Arap bile olsa Türk gözüyle bakılıyordu
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Namaz Vakti 31 Mayıs 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49