Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık'tan Engelliler Haftası mesajı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, engelli vatandaşların rahat, huzur içinde ve her türlü ayrımcılıktan uzak yaşamaları için politikalar geliştirdiklerini belirterek, "Bu ülkenin her bir ferdiyle başarı hikayemizi birlikte yazacağız." ifadesini kullandı.

GÜNCEL 12.05.2021, 15:39
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık'tan Engelliler Haftası mesajı

Yanık, Engelliler Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajda, savaşlar, afetler, kazalar ve hastalıkların hayatın pek çok döneminde insanların karşısına çıkabilen, ciddi sonuçlar doğurabilen sebepler olduğuna dikkati çekti.

Bu sıkıntıların geçici olabildiği gibi kimi zaman yaşamın bütününe etki edip kalıcı hale de gelebildiğini aktaran Yanık, "Bu etkinin yapabileceklerimizi sınırlayıp sınırlamaması ise önce devletimizin çalışmalarıyla ardından toplumun bakışı ile ve nihayetinde kendimize olan inancımızla ilgili." ifadesini kullandı.

Bakan Yanık, mesajında, şunları kaydetti:

"Nüfusun hızla yaşlanmasıyla birlikte engellilik riskinin yükselmesi, süreğen hastalıklar gibi nedenler bunun sebebi olarak ortaya çıkıyor. Bizler de Bakanlık olarak bu bilinçle olaya yaklaşıyor ve tüm engelli vatandaşlarımızın rahat, huzur içinde ve her türlü ayrımcılıktan uzak yaşamaları için politikalar geliştiriyoruz. Gündelik hayata tam, eşit ve doğal katılım sağlayabilme hedefi doğrultusunda gayret sarf ediyoruz.

Büyük ailemizin tüm fertlerinin bu toplum için üreten ve ürettiğiyle mutlu olan kişiler olmalarını önemsiyoruz. Birbirimizi sevmenin, insanlık onurunu öncelemenin ve kendimize olan güvenin birçok sorunu çözeceğine inanıyoruz. Bu ülkenin her bir ferdiyle başarı hikayemizi birlikte yazacağız. Bir kişi dahi eksik olduğunda bunu hakkıyla gerçekleştiremeyeceğimizi biliyoruz."

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, Bakanlık olarak engelli vatandaşların karşılaştıkları sorunları çözüme kavuşturmak için tüm gayretleriyle çalışmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

Yorumlar (1)
Mehmet 1 ay önce
Aile bakanımızın ağzından süresiz nafaka ve Çocuk haczi ile ilgili tek kelime duyamadık henüz. Aile bakanlığı değil kadın bakanlığı olarak ismi değiştirilmeli bu bakanlığın. Gelen bakanlar erkeklerin adını bile anmıyor. Melek saydığınız o kadınlar çocuklarımızı göstermiyor. Ölene kadar borcun içerisine sokuyorsunuz erkekleri kadınlara nafaka ödettirerek
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 15 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49