Ahmet Hakan'dan Milli Eğitim Bakanı’na kısa ve acısız altı soru

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'a altı soru yöneltti...

GÜNCEL 06.11.2017, 21:16 06.11.2017, 21:34
Ahmet Hakan'dan Milli Eğitim Bakanı’na kısa ve acısız altı soru

Ahmet Hakan'ın "Milli Eğitim Bakanı’na kısa ve acısız altı soru" başlığıyla yayımlanan (6 Kasım 2017) yazısı şöyle:

- SORU BİR: Okulların bir kısmını “nitelikli” olarak nitelemeniz... Öbür kısmının “niteliksiz” olduğuna mı işaret eder? Eğer böyleyse... Bir Milli Eğitim Bakanı olarak bu durumu katlanılır buluyor musunuz?

*

- SORU İKİ: Nitelikli çocuklar, nitelikli okulları hedefleyip sınava gireceklerse... Nitelikli olmayan okullara razı olan çocuklar, “Berkecan nitelikli de ben niteliksiz miyim babacığım” diye sorduğunda... Babalar ne cevap verecek?

*

- SORU ÜÇ: Çocuklar eve yakın okullara yerleştirilecekse... Eve yakın olmayan şahane okullara özenen çocuklar nasıl sakinleştirilecek? Bu konuda bir formül var mı?

*

- SORU DÖRT: Ne yani? Bu saatten sonra şahane okulların bulunduğu yerlere mi taşınacak vatandaşlar? Bu durumda emlak piyasası allak bullak olursa... Hesabını kim verecek?

*

- SORU BEŞ: Bütün liseler aynı nitelikte olsaydı... Getirdiğiniz sistem harika işlerdi... Ancak liseler arasında devasa nitelik farkları var... Ve getirdiğiniz sistem, eşitsizlik doğuracak... Nasıl aşacaksınız bu eşitlik sorununu? Var mı bir fikriniz?

*

- SORU ALTI: Bu yeni sistem için kaç yıllık bir ömür biçiyorsunuz? Ne zaman “Bu sistemi kaldırıyoruz” diyeceksiniz? Bu sistemi de değiştirirken yine zafer kazanmış kumandan edası takınacak mısınız?

Kaynak: Hürriyet
Yorumlar (8)
Eğitim yöneticisi 4 yıl önce
Az bile....
Mehmet 4 yıl önce
Son yorum hariç diğerleri çok saçma.
mustafa 4 yıl önce
kaleminize sağlık
davraz 4 yıl önce
eğirdir ilçe milli eğitime yerli milli adaletle yönetecek bir müdürün atanması lazım
İdareci 4 yıl önce
Ben de bu muhtereme derim ki iddayı sever, en niteliksiz dediği liseye secme ögrenciyi gönder veli ve ögrenci memnun kalmazsa meslegi bırakacağım ögrenci ve veli memnun kalırsa bu seçkin köşe yazarımızdan sadece köşesinden eğitimin mutfağında niteliksiz denilen okullarda fedakarca çalışan ailesi tarafından dahi bundan olmaz dediği gençleri eğitmeyi çalışan öğretmenlererden özür dilemesi.
Ogretmen 4 yıl önce
Bir sistem değiştiğini onun sonularini en az dört yıl donra gorursunuz. Liseler karma olunca eğitimde eşitlenir merak etmeyin.nitelikli denilen okullarin hepsinde iyi çocuklar toplandığı icin
Cemil 4 yıl önce
Harika bir yazı. Duygularımıza tercüman olmuş.
Ogretmen 4 yıl önce
Neden her yorum yayınlamiyor. Taraflı yayin
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 24 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49