Ahmet Davutoğlu: Türkiye sınır ötesindeki Kürtlerin hamisi olmalı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, Türkiye'nin sınır ötesindeki Kürtler üzerinde daha fazla etki göstermesi gerektiğini söyledi.

GÜNCEL 06.01.2021, 17:03
Ahmet Davutoğlu: Türkiye sınır ötesindeki Kürtlerin hamisi olmalı

Suriye'de iç savaş çıktığı günlerde Türkiye'nin dış politikasını belirleyen isim olarak öne çıkan Ahmet Davutoğlu, krizin derinleşmesinde büyük rol oynadı.

AK Parti'den ayrılarak Gelecek Partisi'ni kuran Ahmet Davutoğlu, yeniden Suriye politikaları üzerine değerlendirmelerde bulunmaya başladı.

"KÜRTLERİN HEPSİ BİZİM SOYDAŞIMIZDIR"

Partisinin iktidara geldiği günlerde Ankara ile Erbil arasındaki ilişkileri geliştireceklerini ifade eden Davutoğlu, "Türkiye sınır ötesindeki Kürtlerin hamisi olmalı." dedi.

Ahmet Davutoğlu, şöyle konuştu: "Sadece Irak Kürtleri ile değil Suriye Kürtleri de sınır ötesindeki Kürtlerin hepsi bizim soydaşımızdır. Ne kayyum ne KCK mesajını net şekilde verdik. Kürtçe konusunda en net mesajları verdik. İktidara geldiğimizde Ankara-Erbil ilişkilerini geliştirmek için çalışacağız. Türkiye sınır ötesindeki Kürtlerin hamisi olmalı."

Yorumlar (1)
Kalanlarda gelsin! 3 hafta önce
Beş milyon Suriyeli ,Beş milyonda Suriye dışı toplam on milyon mültecimiz var! Evet bu insanları koruyup kollayalım ama kendi ülkelerinde kalmaları şartı ile! Okullar Türkçe bilmeyen milyonlarca öğrenci ile dolu! Normal eğitim sorunlarına bu da eklenince büyük sıkıntı!
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 26 Ocak 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49