Afyon’lu Kadınlar Türkiye’de Bir İlki Başardı

Afyon Kadın Kooperatifi hikayesi tüm illerimize örnek olmalıdır . Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek öncülüğünde kurulan kadın kooperatifleri üretim merkezine dönüştü , Kadın Kooperatifleri fabrika gibi çalışıyor, hem istihdam hem de kadınlarımıza gelir kapısı oluyor ...

GÜNCEL 07.05.2021, 15:41 07.05.2021, 16:04
Afyon’lu Kadınlar Türkiye’de Bir İlki Başardı

Kamudanhaber - Özel Haber

Afyonkarahisar Valiliğinin 24 Temmuz tarihinde başlattığı Kadın Kültür Evleri Projesi ile 212 bin 137 kadın, uzman kişilerden aldıkları çeşitli eğitimlerle kişisel gelişimlerine katkı sağlıyor. 

Afyonkarahisar’ın tüm ilçelerinde Kaymakamlıklar ve İlçe Belediye Başkanlıkları iş birliği ile Kadın Kültür Evleri bir bir kurulmaya başladı. Bazı belde ve mahallerde eklenince toplam sayı 23 oldu. 

Şuana dek açılan Kültür Evleri; Bayat, Çay, Çobanlar, Sandıklı, Sinanpaşa, Sultandağı, Dinar, Emirdağ, Şuhut ilçeleri ile Yaylabağı, Erkmen Kadın Kültür Evleri kurularak kadınların hizmetine sunuldu. 

Bolvadin, İhsaniye, İscehisar, Evciler, Hocalar ilçelerinde ise sadece kooperatifler aktif kullanılıyor.  

İscehisar, Bolvadin, İhsaniye, Başmakçı, Evciler, Dazkırı, Güney, Gömü, Merkezde 2 farklı mahallede açılacak Kadın Kültür Evleri için ise çalışmalar hızla devam ediyor.

Afyonkarahisar kadın kooperatifleri sayesinde, Afyonda kadınlar üretim yapıyor ve para kazanıyor.

Afyonkarahisar’da Kadın Kültür evleri , Kadın Kooperatifleri olarak 6 noktada satış mağazası açıldı.Türkiye'nin her yerine ürün gönderip 3 ayda 2.5 milyon TL den fazla ciro yaptılar...

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek Twitter üzerinden Kadın Kooperatifleriyle ilgili açıklamalar yaptı...

Vali Gökmen Çiçek’in Kadın Kooperatifleri ile ilgili yaptığı açıklamalar...

Kaynak: www.kamudanhaber.net
Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 18 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49