Afganistan'ın en büyük pop starıydı... 'Artık demokrasi yok' diye haykırarak İstanbul'a kaçtı!

Taliban'ın Afganistan yönetimini ele geçirmesiyle birlikte ülkede kaos hakim. Afgan vatandaşları, özellikle de kadınlar ülkeden kaçabilmek ve batılı ülkelere sığınabilmek için ölümü bile göze alarak Kabil'den kalkan uçaklara binmeye çalışıyor. Taliban yönetimi altında ülkesinde kendisine yaşam izni verilmeyeceğinden korkan Afganistan'ın en ünlü pop yıldızı Aryana Sayeed de gözü yaşlı şekilde ülkesinden kaçanlardan biri oldu...

GÜNCEL 19.08.2021, 15:32
Afganistan'ın en büyük pop starıydı... 'Artık demokrasi yok' diye haykırarak İstanbul'a kaçtı!

ABD, NATO ve diğer batılı güçlerin ülkeyi terk etmesinden çok kısa bir süre sonra Afganistan'ı ele geçiren Taliban yönetimi başkent Kabil başta olmak üzere tüm vilayetlerde korkunç bir korku ve kaos ikliminin hakim olmasına yol açtı.

Ilımlı söylemlerle başa gelen ve geçmişteki örneklerden farklı davranacağını açıklayan Taliban yönetimi, Afgan halkının, özellikle de kadın ve çocukların kendilerinden korkmasına gerek olmadığını, yönetimleri altında herkesin güvende olacağını söylese de 1990'lı yıllarda Taliban'ın etkili olduğu dönemi çok iyi hatırlayan halk ülkeyi bir an önce terk edebilmek için ölümü bile göze alıyor.

Dünyada birçok ülkede yayınlanan ve oldukça popüler olan 'The Voice' adlı müzik yarışmasının Afganistan versiyonunda ünlenen ve ülkenin en çok tanınan ve sevilen sanatçılarından olan Afganistan'ın en ünlü pop yıldızı Aryana Sayeed de Kabil'den kaçanlardan oldu.

Instagram'da 1 milyondan fazla takipçisi olan genç sanatçı dün Kabil'den kalkan ABD kargo uçaklarından birine binmeyi başaran şanslı Afganlardan oldu.

Yorumlar (1)
Ahmet Güller 1 ay önce
aaa çook ayıp insan ülkesini terkedermi.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 20 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49