62 bin müdür uyarıldı. Fatura müdürlere kesilecek!

Okulların su, elektrik, doğalgaz ve internet gibi faturalarıyla ilgili 81 il müdürü ve 62 bin okul müdürü uyarıldı. MEB elektrik, su, doğalgaz, internet faturalarına gecikme faizi işleyen okulların müdürlerine soruşturma açacak.

GÜNCEL 01.02.2021, 19:24 01.02.2021, 19:27
62 bin müdür uyarıldı. Fatura müdürlere kesilecek!

MEB elektrik, su, doğalgaz, internet faturalarına gecikme faizi işleyen okulların müdürlerine soruşturma açacak. Müdürler, “Faturalar, ödenekler geç geliyor. Okula, icra bile gelir” dedi.

TASARRUF TALİMATI

Okulların su, elektrik, doğalgaz ve internet gibi faturalarıyla ilgili 81 il müdürü ve 62 bin okul müdürü uyarıldı. Okullardan, tasarruf ve kaynakları etkin kullanmaları istendi. Bakanlık, faturaların son ödeme tarihinden 7 gün önce MEBSİS'e işlenmesini istedi. Geciken faturalardan okul, ilçe ve il müdürlerini sorumlu tutacağını ve idari soruşturma açılacağını da bildirdi.

Okullara icra gelir

– Ankara'da Okul Müdürü E.T: “Fatura son ödeme tarihinden sonra geliyor. Ödenek talebi gecikince, ödenekler de gecikiyor. Şirketler, borca faiz işletiyor. Bu gidişle, okullara icra da gelir. Müdürlerinin suçu yok.”

Faturalar geç geliyor

-İstanbul'da Okul Müdürü B. A:

“Gelen faturayı sisteme girip, ödenek istiyoruz. Ödenek gelince, yatırıyoruz. Makbuzu da sisteme ekliyoruz. İnternet faturası hep geç geliyor.  Şirketler de uyarılsın.”

SÖZCÜ

Yorumlar (11)
Şaka falan olmalı 5 ay önce
Ya bakın yıl olmuş 2021 Allah aşkına ne faturası ne taraması ne sisteme girilmesi bak çözümü söylüyorum neden anlamıyorlar merak ediyorum türkiyedeki her hangi bir bankaya gidip hesap açtır okulların aboneliklerinin otomatik ödeme talimatlarını ver para bittikçe içine ödenek at tamamdır. Amaç nedir anlamıyorum sisteme fatura girmek nedir bu çağda.
Öğretmen 5 ay önce
Faturalar direk MEBSİS'e işlensin, MEB otomatik ödeme talimatı versin, böylece kimse faturacılık oynamaz. Müdürlere verdiğiniz üç kuruş ek dersi almaya mı çalışıyorsunuz anlamadım. Ödenek göndereceğinize bi zahmet faturayı ÖDEYİN.
Yaş55 5 ay önce
Bizim ödediğimiz faturaların borçları sistemden ödediğimiz İGDAŞ İSKİ CLK gibi firmalar borç düşmemiş tekrar ödenmedi gözüküyor mal müd.ödendi makbuzunu götürerek düşüyorlar Neden bu kadar zorluyorlar işlerini zamanında yağmıyorlar Fatura her zaman okul idarecilerine kesiliyor
Coşkun ÇOKKAŞAR 5 ay önce
müdürler yatmaktan k.çını kaldıramıyor.bazı okul müdürleri spor yapmaktan okuluna uğrayacak vakit bulamıyor.bu grupta olun militanlaşanların derhal ihraç edilip yargılanması gerekmektedir.Arz ederim
Ne saçma 5 ay önce
Meb bak yıllık bu kurumla anlaşsın direk oralara ödesin...okulları müdürleri niye boş işlerle uğraştırırsın meb ah meb???? Bu intrnet çağında meb te iş bilen biri yokmu...
Vurun abalıya.. 5 ay önce
Ya sanki millet keyfinden geç Ödüyor. Bırakın abalıya vurmayı. Fatura tarihi belli, ödenek isteme tarihi belli, ödenek gelme ve ödeme tarihi belli.
yettiniz gari 5 ay önce
İktidar değiştiğinde hepsine yol verilsin...
Öğretmen 5 ay önce
Müdür zamanında sisteme girsin ödenek gelir. Sorun müdür zamanında girmeyince ortaya çıkıyor o zaman da hesabını verir
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 16 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49