5. Ve 9. Sınıflar Yüz Yüze Eğitime Başlıyor

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası Başkan Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "ğitimde ortaokul 5 ve liselerde 9. sınıflarda yüz yüze eğitime 2 Kasım tarihi itibariyle başlatıyoruz." dedi.

GÜNCEL 20.10.2020, 19:46 20.10.2020, 19:54
5. Ve 9. Sınıflar Yüz Yüze Eğitime Başlıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Eğitimde ortaokul 5 ve liselerde 9. sınıflarda yüz yüze eğitime 2 Kasım tarihi itibariyle başlatıyoruz. Diğerlerini ise en yakın zamanda ilan edeceğiz." dedi.

Yorumlar (7)
Planlama 10 ay önce
Planlama çok zor olacak. Haftada iki gün olması yanıltmamalı. 12. sınıflardan anladığımız kadarıyla bazı branşlar tam saat olarak yüz yüze dersleri yapıyor. Sınıflar en az ikiye bölünüyor. Bu iki kat sınıfa derse girmek demek. Eba'dan da canlı dersler devam ediyor. Norm ihtiyacı olmaması ya da öğretmenlerin fiziki ve ruhi olarak iflas etmemesi çok zor.
MEB çok ciddi planlama yapmalı.
Zorunluluk olmaması da ilerideki planlamalar açısından ayrı bir sorun.
Vaka sayısının artması ise cidden endişe verici.
Planlama 10 ay önce
Derslerin planlamasında (haftalık bir sınıf 16 saat ders işleyeceğine göre) ya ders saatleri ikiye bölünür ya da derslerin niteliği esas alınır. Her iki durumda da eba'da sınıflar birleştirilir. Uzaktan dersler için öğretmenin eve dönüşü vb. husular dikkate alınır. Belki bazı günler boşaltılır. Ayarlamak vakit alır bunlar. Erken haber verilmesi iyi oldu.
Yalnız salgının seyri, ulaşım, kapalı ortam gibi hususlar endişe sebebi.
İnşAllah hastalık tez zamanda bizlere zarar vermeden gider.
vatandaş 10 ay önce
3600?
Murat 10 ay önce
Kasap et derdinde koyun can derdinde.
Geçen ayın suçu ne? 10 ay önce
Eylül 15 te şimdinin üçte bir corona vakası varken niye okulları açmadın da şimdi korona pik yapınca açıyorsun derler adama! Veya okulları yarım seyreltili açmakla hiç açmamak arasındaki fark ne derler?
Korkuyoruz 10 ay önce
VAllahi korkuyoruz. Ne yalan söyleyelim. Sadece kendimizden değil, ailemiz ve etkileyebileceğimiz diğer şahıslar için de korkuyoruz. Önce çift vesait toplu taşıma, sonra kapalı mekanda ders.
Haso 10 ay önce
Havada korona kokusu var
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 05 Ağustos 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49