4. Yargı Paketi'ndeki düzenlemelere ilişkin değerlendirme toplantısı yapıldı

Toplantıda kasten öldürme ve yaralama, eziyet ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçlarının, boşanılan eşe karşı işlenmesi durumunda nitelikli hal olarak belirlenmesi görüşüldü

GÜNCEL 01.06.2021, 16:35
4. Yargı Paketi'ndeki düzenlemelere ilişkin değerlendirme toplantısı yapıldı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan toplantıya, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve bakanlık bürokratlarının yanı sıra TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Yılmaz Tunç, milletvekilleri ile ilgili bakan yardımcıları, Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu üyeleri, Hukuk ve Mevzuat Genel Müdürlüğü ile diğer ilgili kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

Toplantıda, kasten öldürme ve yaralama, eziyet ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçlarının boşanılan eşe karşı işlenmesi durumunda nitelikli hal olarak belirlenmesi görüşüldü.

Savunma hakkının geliştirilmesi, koruma tedbirleri bakımından kişi hak ve hürriyetlerinin güçlendirilmesinin değerlendirildiği toplantıda, mahkemeye erişim hakkının güçlendirilmesi, özel hayatın korunması gibi konular da ele alındı.

Yorumlar (1)
ALİ 4 ay önce
Sayın YETKİLİLER Söz verdiğiniz 3600 ek gösterge nerede?Lütfen sözünüzü yerine getiriniz.Ek göstergeyi sabırla bekliyoruz.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 23 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49