26 NİSAN TARİHİNDE AÇIĞA ALINAN POLİSLERİN DURUMU NE OLACAK ?

Fetö kapsamında 26 Nisan 2017 tarihinde açığa alınan 9.103 polis memuru ile ilgili neden işlem yapılmıyor ? Bu polis memurları ile ilgili Mor Beyin’de olduğu gibi kumpas yapılmış olabilir mi ?

GÜNCEL 31.01.2018, 16:54 31.01.2018, 17:16
26 NİSAN TARİHİNDE AÇIĞA ALINAN POLİSLERİN DURUMU NE OLACAK ?

Kamudanhaber - Özel Haber

Emniyet Genel Müdürlüğü 26 Nisan 2017 tarihinde 9.103 polis memurunu Fetö soruşturmaları kapsamında açığa aldı .

GARSON kod isimli bir kişinin 70 bin polis memurunu fişlediğini haberleri ile birlikte 9.103 polis memurunun Fetö’den açığa alındığı noktasında daha önce basına haberler yansımıştı .

Bu fişleme listesine göre ihraç olan polis sayısı iki elin parmaklarını geçmez . Ayrıca açığa alınan Polislerimizden intihar yolunu seçenler bile oldu .

İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü 9 aydır açığa aldığı personellerine işlem yapmıyor .

Bu polislerin Fetö terör örgütü ile ilişkisi varsa delilleri ile ortaya konup , ilişkisi olanlar ihraç edilir .

İlişkisi olmayanlar ise göreve iade edilmelidir .

Aylardır hakkında işlem yapılmayan yaklaşık 10 bin polis memuru , aileleri ve çocuklarının yaşadığı bu drama son verilmelidir .

Devlet , memurunu ve vatandaşını korumak ve mağduriyeti varsa gidermekle yükümlüdür .


Fetö terör örgütünün Bylock ile ilgili kumpası Morbeyin’de binlerce memur aylarca açıkta kalmıştı .

Her türlü hainliği düşünebilen bir terör örgütü ile karşı karşıyayız .

Sırf kendi terör örgütü üyelerini kamufle etme , daha fazla mağdur yaratarak infiale ve iç karışıklık çıkmasını isteme , suçsuz vatandaşları ve memurları devletle karşı karşıya getirme adına Morbeyin’de yapmış olduğu hainliği , fişleme listesinde de yapmış olabilir .

26 Nisan tarihinde açığa alınan ve haklarında işlem yapılmayan 9.103 polis memuru ile ilgili gerekli incelemelerin titizlikle yapılarak mağdur olan kişilerin mağduriyetinin giderilmesi gerekmektedir .

Bu konuda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun gerekli hassasiyeti göstermesi gerekir .

Kamudanhaber sitesi olarak bu konuyu gündemde tutmaya devam edeceğiz .

Fetö konusunda suçlu olan sonuna kadar cezasını çekmelidir . Ancak mağduriyetler de bir an önce giderilmelidir .

Kaynak: www.kamudanhaber.net
Yorumlar (67)
Cumhur 4 yıl önce
Ben 26 Nisan 2017'de açığa alınan 9103 polisten biriyim. Yaklaşık 10 aydan bu yana açıktayım, ne adli ne de idari yönden bir soruşturmam olmadı, neden açıktayım bilmiyorum. Bu süreçte ne yazıkki 5 arkadaşımız intihar etti, 2 arkadaşımızda inşaatta çalışırken iş kazasında vefat etti. Açığa alınan 9103 polisin tc leri, ad soyad, sicil ve kadrosuna kadar peşinen suçlularmış gibi internette yayınlandı. Birçok suçlunun ismi kodlanırken bizlerin yargısız suçluymuşuz gibi tc leri ile birlikte yayınlanması hak ihlali değil midir? Bizlerin açıkta olduğumuzdan hak aramak için herhangi bir kuruma ve merciye başvuru hakkı da bulunmamaktadır. Kendimizi toplumdan soyutlanmış olarak görüyoruz, çünkü çevremiz suçlu etiketini yakıştırmış ve ona göre davranıyorlar. Vatanıma 26 yıllık hizmetim var ve vicdanım rahat. Nerede görev verildiyse aşkla, şevkle mesai mefhumu gözetmeksizin yerine getirmeye çalıştım. Bizler bir an önce suçlu-masum ayrımının yapılmasını, durumumuzun belli olmasını ve kumpasın bitmesini talep ediyoruz.
talat 4 yıl önce
Allah fetonunda belasını versin destekleyenin de. 26 nisanda açığa alındım 10 ay olacak neden açığa alındığımı bilmiyorum. Adliyeye her ay gidip durumumu soruyorum hakkımda açılan bir dava yok zaten olmaması lazım çünki hain yapının içerisinde olmadım ve fetocu hainlerin tekbir kriteri yok. Varsa deliliniz çıkarın karşıma ama yok. 10 ay oldu ey egm
Kimsesiz polis 4 yıl önce
1 POLİS KOLAY YETİŞMİYOR SAYIN YETKİLİLER! .POLİSLER GARİBAN AİLE ÇOCUKLARIDIR 16 YIL OKU DİŞİNLE TIRNAĞINLA BİR YERE GEL SONRA BİR HAİN ÇIKSIN 26 NİSAN FETÖ KUMPASI İLE SENİ AÇIĞA ALDIRSIN.EKMEKLE OYNAMAK BU KADAR BASİT OLMAMALI
Cumhur 4 yıl önce
#açıktaki9103polis 26 Nisan 2017'de açığa alınan 9103 polis (çok az sayıda ihraç, 5 intihar ve 2 iş kazası vefatı hariç) 30.01.2018 tarihi itibarıyla 280 gündür açıkta kumpasın bitmesini bekliyor.Maddi manevi dayanacak gücümüz kalmadı, kumpas bitsin artık.
Hsn 4 yıl önce
Hay Allah razı olsun haber yaptınız. Kimse ilgilenmiyor bizlerle 9 aydır aciktayim ne yaptım da açığa aldınız diye sormadigim yer kalmadı ama kimse cevap vermiyor. Bekleyeceksiniz diyor. Ağrima gidiyor bu leke ile kalmak ben bu serefsizlerin ne dersanesine gittim ne bankasına ne toplantılarına zerre işim olmadı bunlarla bizler vatanini milletini bayrağını seven insanlarız artık bı çare bulunsun buna böyle yaşamak ağır geliyor
Reis06 4 yıl önce
İşiniz rasgelsin... sizler sayesinde sesimizi duyarabiliyoruz... teşekkür ederiz
senol 4 yıl önce
aylardir bekliyoruz artik bitsin bu cile
Yavuz Selim 4 yıl önce
Kesinlikle çok doğru fetö sırf mağduriyetler çoğalsın diye masum polisleri yem olarak kullanmıştır. İçişleri ve Emniyet bir an önce bu polisleri iade etmeli ve fetö nün oyununu bozmalıdır.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 17 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49