2021 yılı il içi atama sonuçları, ne zaman açıklanacak?

2021 yılı öğretmenlerin il içi atama takvimi kapsamında 08-14 Temmuz 2021 tarihleri arasında başvurular alındı. İl içi atama sonuçları 27 Temmuz 2021 tarihi olarak belirtilirken il içi atama sonuçları il milli eğitim müdürlükleri tarafından açıklanacak.

GÜNCEL 17.07.2021, 21:37
2021 yılı il içi atama sonuçları, ne zaman açıklanacak?

Öğretmen arkadaşlar il içi atamaların il dışı atamalarda olduğu gibi MEB tarafından açıklanacağını düşünmektedir ancak sonuçlar görev yapılan ilin milli eğitim müdürlüğü internet sayfasında duyurulacak.

İL İÇİ ATAMA SONUÇLARI

İl içinde boş kontenjanların açıklanmasında ayak direyen bazı il milli eğitim müdürlüklerinin sonuçları açıklamasında da gecikmelere neden olacağını da ihtimaller dahilinde değerlendiriyoruz. Önceki il içi atamalarda il içinde yer değiştiren tüm öğretmenlerin nereden nereye atandığını, kaç hizmet puanına sahip olduğunu görebiliyorken 2021 yılı il içi atama sonuçları açıklayacak il milli eğitimlerden bir kısmının sadece TC numarası ile kendi bilgilerini sorgulamaya izin verecek.


İLİŞİK KESME SÜRECİ

İl içi isteğe bağlı yer değiştirme sonucu ataması çıkan öğretmenler okulların kapanması ile birlikte 4 ağustos tarihinden itibaren ilişik kesebilecek.. İl içi ataması çıkan ancak atamasını iptal ettirmek isteyen öğretmenler ilişik kesmeden iptal gerekçelerini sunarak bulundukları kuruma başvuruda bulunsunlar ancak il içi isteğe bağlı atama iptali çok düşük bir ihtimal dahilinde iptal edilebilmektedir.

Yorumlar (1)
M.A.ERSOY 2 hafta önce
En ufak şaibeye mahal verilmeden; puanlı sıra listeleri ve atanan kişilerin puanları da açıklanmalıdır. Bakanlık yetkilileri inisiyatif almalı ve atamalar mebbis veritabanından direkt yapılmalıdır. Açıklamayı valilikler yapsa da , lgs de yks de ortaya çıkan "şaibe" korosuna ezgi nakarat verilmemelidir..
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 31 Temmuz 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49