2 yıllık, 4 yıllık üniversite taban puanları ve sıralaması

2020 Taban Puanları ve Başarı Sıralamalarını detaylıca bulabileceğiniz bu yazımızda taban puanları ve başarı sıralamaları bir önceki yıla ait sonuçlardır. 2019 – 2020 Öğretim yılı için tercihlerinizi yaparken 2019 puanlarını baz almak zorunda olduğumuzdan biz de sizlere bu taban puanları detaylıca hazırladık.

GÜNCEL 03.08.2020, 13:12 03.08.2020, 13:15
2 yıllık, 4 yıllık üniversite taban puanları ve sıralaması

YKS sonuçlarının açıklanması ve tercihlerin 6 Ağustos tarihinde başlayacağının duyurulmasının ardından üniversite hayali kuran milyonlarca aday, üniversite taban puanları ve kontenjanlarının erişime açılacağı günü merakla bekliyordu. ÖSYM, bu bağlamda yayımladığı kılavuz ile sözel, sayısal ve eşit ağırlık puanı ile yerleştirme alan okulların taban puanları, kontenjanları ve başarı sıralamalarını açıkladı. Böylelikle milyonların yanıt aradığı "2020 YKS üniversite taban puanları ve kontenjanları açıklandı mı?" sorusu yanıt bulmuş oldu. İşte üniversitelerin taban puanları ve kontenjanları…

ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI AÇIKLANDI MI?

ÖSYM tarafından gelen son açıklama şöyle;

"2020-YKS tercih işlemleri, 06 Ağustos 2020 tarihinde başlayacaktır. Adaylar tercihlerini, 06-14 Ağustos 2020 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. Tercih işlemleri, 14 Ağustos 2020 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir.

Adaylar, 2020-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Tercih yapacak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini bu kılavuz bilgilerine göre yapmaları gerekmektedir. 'Yükseköğretim Programlarının Koşul ve Açıklamaları Bölümü' mutlaka okunmalı, bu koşul ve açıklamalar dikkatle incelendikten sonra tercihler sonlandırılmalıdır.

Adaylar, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresindeki açıklamalar doğrultusunda tercih işlemlerini tamamlayacaklardır. Tercih işlemi, ekrandaki uyarılara göre sonlandırılmalıdır. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacaktır. ÖSYM'ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacaktır.

Adayların kendilerine özel kişisel bilgi niteliğindeki T.C. Kimlik numaralarını ve ÖSYM aday işlemleri şifrelerini özenle korumaları ve hiçbir kimseyle paylaşmamaları gerekmektedir. T.C. Kimlik numarasının ve ÖSYM aday işlemleri şifresinin başkaları ile paylaşılmasından oluşacak mağduriyetlerden adayın kendisi sorumlu olacaktır."

ÖSYM 2020 Üniversite kontenjanlarını ve taban puanları açıklandı! Kılavuz ve detaylar için aşağıdaki linke tıklayınız...

2 YILLIK BÖLÜMLER İÇİN TIKLAYINIZ!

ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI İÇİN TIKLAYINIZ!

2020 ÜNİVERSİTE KONTENJANLARI VE TABAN PUANLARI İÇİN TIKLAYINIZ!

YÖK ATLAS TERCİH ROBOTU İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 26 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49