14 ARALIK'TA EĞİTİME ARA VERİLEN İLLER

Yurt genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı illerde eğitime ara verildi. Okulların tatil edildiği iller şöyle: Sakarya, Ordu, Elazığ, Tunceli, Tokat, Kastamonu, Bayburt, Karabük, Sivas, Bitlis, Bolu, Düzce, Giresun, Kars, Gümüşhane, Muş, Yozgat, Konya, Karaman, Kayseri ve Erzurum.

GÜNCEL 13.12.2016, 20:25 14.12.2016, 08:49
14 ARALIK'TA EĞİTİME ARA VERİLEN İLLER

 Etkili olan kar yağışı nedeniyle yurt genelinde 21 ilde okullar tatil edildi.
İşte eğitime ara verilen kentler;
Sakarya
Sakarya'da yarın kar yağışı nedeniyle il genelinde taşımalı sisteme bir gün ara verildi. Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş yaptığı açıklamada, meteorolojinin verilerine göre 14 Aralık Çarşamba günü Sakarya'da kar yağışı beklendiğine dikkat çekerek, "Kar yağışı etkili olacağı için tedbir olarak taşımalı sistemle eğitime il genelinde 14 Aralık Çarşamba günü tatil kararı verdik" dedi.
Ordu
Ordu'nun bazı ilçelerinde kar yağışı dolayısıyla eğitime bir gün ara verildiği bildirildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kentte gün içerisinde etkisini gösteren kar nedeniyle Aybastı, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, Kabataş, Korgan, Mesudiye ve Ulubey ilçelerinin tamamında eğitime bir gün ara verildiği belirtildi. Açıklamada, Akkuş ilçesinde ise taşımalı eğitim yapılan okullarda eğitime bir gün ara verildiği kaydedildi.
Elazığ
Elazığ'da merkeze bağlı belde ile köylerdeki okullarda kar yağışı nedeniyle yarın, bir gün süreyle eğitim ve öğretime ara verilmesi kararlaştırıldı. Valilikten yapılan açıklamaya göre, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Elazığ merkez ve merkeze bağlı belde ile köylerde 14 Aralık Çarşamba günü eğitim öğretime bir gün ara verildi. Öte yandan, Karakoçan ilçesinde de kar yağışından dolayı taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda da yarın eğitim öğretime ara verilmesi kararlaştırıldı.
Tunceli
Tunceli Valiliği tarafından yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildiği bildirildi. Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de bir gün süreyle idari izinli sayılacağı kaydedildi. Tunceli'de daha önce de 5 ilçede okullar tatil edilmişti.
Valilik tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:
“İlimiz genelinde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle, 14.12.2016 Çarşamba günü Tunceli merkez ve köylerinde, Ovacık, Pülümür, Nazimiye, Mazgirt, Hozat ilçe merkezlerinde ve köylerinde ilk ve orta dereceli okullarda bir gün süre ile eğitime ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel de 14.12.2016 Çarşamba günü idari izinli sayılacaktır."
Tokat
Tokat'ın Başçiftlik ilçesinde okullar kar yağışı nedeniyle yarın tatil edildi. İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Tokat'ın belli yerlerinde kar yağışının devam ettiğini söyledi. Başçiftlik ilçesinde kar yağışının etkili olduğunu dile getiren Yazıcı, Başçiftlik Milli Eğitim Müdürlüğünce alınan kararla okul öncesi, ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 14 Aralık Çarşamba ara verildiğini belirtti.
Kastamonu
Kastamonu'nun İnebolu, Azdavay ve Şenpazar ilçelerinde kar yağışı nedeniyle, taşımalı eğitim verilen okullar 1 gün süreyle tatil edildi. İnebolu ve Azdavay Milli Eğitim Müdürlüklerinden yapılan açıklamada, mahalle ve köylerden ilçe merkezine taşımayla gelen öğrencilerle sınırlı kalmak kaydıyla eğitime yarın için ara verilmesi kararı alındığı belirtildi.
Bayburt
Bayburt'ta kar yağışı dolayısıyla eğitime bir gün ara verildiği bildirildi. Valilikten yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde tüm okullarda 14 Aralık Çarşamba eğitime ara verildiği belirtildi. Açıklamada, kamu kurumlarında görev yapan engelli personelin aynı gün idari izinli sayılacağı ifade edildi.
Karabük
Karabük'ün Ovacık ve Eflani ilçelerinde kar yağışı nedeniyle, taşımalı ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Ovacık ve Eflani'de akşam saatlerinde başlayan kar yağışının etkisini artırdığı belirtildi. Söz konusu iki ilçede taşımalı eğitim veren ilk ve orta dereceli okullarda yarın için eğitime ara verildiği kaydedildi.
Sivas
Sivas'ın 5 ilçesinde olumsuz hava şartları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. Sabah saatlerinden itibaren etkisini sürdüren kar yağışı aralıklarla devam ediyor. Olumsuz hava şartları nedeniyle İlçe Hıfzıssıhha Kurullarının kararı gereğinde Gölova, Suşehri, Akıncılar, Koyulhisar ve Yıldızeli ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi. Öte yandan, kentteki olumsuz hava şartları havayolu ulaşımında da aksamalara neden oldu. İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan saat 19.15'de yapılması planlanan TK-2660 sefer sayılı uçuş ile Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan saat 21.35'de yapılması planlanan PC-4250 sefer sayılı uçak seferi Sivas'taki yoğun kar yağışı nedeniyle karşılıklı olarak iptal edildi.
Bitlis
Bitlis merkezde ve merkeze bağlı köy okullarında kar yağışı nedeniyle bir gün süreyle okullar tatil edildi. Kentte sabah saatlerinde başlayan kar yağışı akşam saatlerinde tipi ve fırtına olarak etkisini sürdürmeye devam etti. Kar yağışı ve tipi nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada Bitlis merkez ve merkeze bağlı köy okullarının bir gün süreyle tatil edildiği bildirildi.
Bolu
Bolu'nun Gerede ilçesinde 14 Aralık Çarşamba günü eğitime bir gün ara verildi. Vali Aydın Baruş, twitter'dan yaptığı açıklamada, “Olumsuz hava koşulları nedeniyle Gerede ilçesinde 14 Aralık Çarşamba günü eğitime bir gün ara verilmiştir. Ayrıca, Gerede ilçesinde çalışan engelli ve hamile kamu görevlileri 14 Aralık Çarşamba günü bir gün idari izinli sayılacaktır" ifadelerini kullandı.
Mengen ilçesine bağlı Pazarköy köyünde de yoğun kar yağışı nedeniyle okullar bir gün süreyle tatil edildi.
Valilikten yapılan açıklamada, ilçede sabah saatlerinde başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışının yanı sıra soğuk hava nedeniyle Pazarköy köyünde bulunan ilkokul ve ortaokulda taşımalı sistem kapsamındaki öğrenciler için eğitime 14 Aralık Çarşamba ara verildiği bildirildi.
Düzce
Düzce'de yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde taşımalı sistemde eğitim gören öğrenciler için eğitime bir gün ara verildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, “Yoğun kar yağışı nedeniyle 14 Aralık Çarşamba günü il genelinde taşımalı sistemdeki öğrenciler için okullarda eğitime ara verilmiştir. Ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli ve hamile personel idari izinli sayılacaktır" ifadelerine yer verildi.
Giresun
Kar yağışı nedeniyle Alucra ve Şebinkarahisar ilçelerindeki okullarda eğitime 14 Aralık Çarşamba günü ara verildi. Alucra Kaymakamı ve Şebinkarahisar Kaymakam Vekili Ferhat Vardar, akşam saatlerinde başlayan kar yağışının devam ettiğini söyledi. Kar yağışının her iki ilçede de etkili olduğunu dile getiren Vardar, Şebinkarahisar ve Alucra ilçelerindeki okullarda eğitime ara verildiğini belirtti.
Kars
Kars'ın Sarıkamış ilçesinde, kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda yarın için eğitim-öğretime ara verildi. Sarıkamış Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, bölgede bugün etkili olan kar yağışının akşam saatlerinden itibaren etkisini artırdığını söyledi. Karaman, "Kar yağışı sebebiyle 14 Aralık Çarşamba günü, ilçe merkezi ve köylerde ilk ve orta dereceli okullarda eğitim-öğretime bir gün süreyle ara verildi." dedi.
Gümüşhane
Gümüşhane'de bugün sabah saatlerinden itibaren yağmurla başlayan ve akşam saatlerinde etkili kara dönen yağışın ardından bazı ilçelerde ki okullar tatil edildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Valiliğimizce, meteorolojik verilere dayalı olarak yapılan değerlendirme sonucu, İlimiz merkez ve ilçelerinde yaşanan aşırı soğuklara bağlı buzlanma ve beklenen kar yağışı nedeniyle herhangi bir olumsuzluğa veya mağduriyete meydan vermemek amacıyla, Kelkit, Köse ve Şiran ilçelerimizde Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı resmi ve özel okul öncesi, ilkokul, lise, yaygın eğitim, özel eğitim okul ve kurumlarında eğitim-öğretime 14 Aralık 2016 Çarşamba günü 1 gün süre ile ara verilmesi uygun görülmüştür. Kelkit, Köse ve Şiran ilçelerimizde aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli sayılacaklardır. Gümüşhane Merkez, Torul ve Kürtün ilçelerimizde ise; taşıma yoluyla eğitime erişimini sağlayan resmi ve özel okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim ve özel eğitim öğrencilerimizin 14 Aralık 2016 Çarşamba günü 1 gün izinli sayılmaları uygun görülmüştür. Kamuoyuna duyurulur."
Muş
Muş merkez ile bağlı belde ve köylerdeki okullarda eğitime bir gün ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle Muş merkez ile bağlı belde ve köylerdeki okullarda eğitime 14 Aralık Çarşamba ara verildiği belirtildi. Açıklamada, ilçelerde eğitime ara verilmesi konusunun kaymakamlıklarca değerlendirileceği kaydedildi.
Yozgat
Yozgat il merkezinde yoğun kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitim-öğretim gören öğrenciler için okullar bugün tatil edildi. Öğle saatlerinde etkili olmaya başlayan kar yağışı, akşam saatlerinde hızını artırarak yer yer tipiye dönüştü. Kent merkezi tamamen beyaza büründü. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle 14 Aralık Çarşamba günü köylerden il merkezine gelen taşımalı eğitim-öğretim gören öğrencilere bir gün süreyle okullar tatil edildi.
Konya
Yoğun kar yağışı ve aşırı soğuk dolayısıyla, Hadim ve Derbent ilçelerindeki bütün okullar ile Halkapınar, Yunak, Güneysınır ve Bozkır ilçelerindeki taşımalı eğitime yarın ara verildi.
Karaman
Karaman'da da kar nedeniyle taşımalı eğitim gören öğrencilere okullar bir gün süreyle tatil edildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, şiddetli kar yağışı ve tipi nedeniyle köylerde ve beldelerde taşımalı eğitim ile okullara erişimi sağlanan ilköğretim ve orta öğretim öğrencileri için 14 Aralık Çarşamba günü eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verildi.
Kayseri
Kayseri' de yoğun kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitim veren tüm okullar tatil edildi.
Erzurum
Erzurum'da olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bugün ara verildi.
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, il genelinde yaşanan tipi ve kar yağışı nedeniyle anaokulları, ilkokullar, ortaokullar ve liselerde eğitim öğretime bugün ara verildiği bildirildi.
Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de bugün idari izinli sayılacağı duyuruldu.

Yorumlar (3)
veli 5 yıl önce
konyada yetkililer derin bir uykuda galiba gece 12 den sonra tipi tufan yerler bembeyaz olmasına rağman her zamanki gibi yine sabaha karşı çoluk çocuk gün aydınlanmadan yollara dökülüp rezil olduktan sonra tatil diyecekler
mehmet can 5 yıl önce
elazığ merkezde tatil valinin twitter hesabında var
https://twitter.com/valizorluoglu
MC 5 yıl önce
Kayseri'nin Develi ilçesinde fırtına ve tipi sebebiyle okullar bir gün sureyle tatil edildi.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 29 Temmuz 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49