12-16 Ekim EBA TV ders programı yayınlandı mı?

12-16 Ekim EBA TV ders programı nasıl? EBA ders programı yayınlandı mı? Ayrıntılar haber detayımızda...

GÜNCEL 11.10.2020, 09:33
12-16 Ekim EBA TV ders programı yayınlandı mı?

EBA ders programı binlerce öğrenci ve veli tarafından araştırılmaya başladı. 12 Ekim itibari ile belirlenen sınıf düzeyleri kademeli bir şekilde okulda yüz yüze eğitim almaya başlayacak. Haftanın 2 günü okulda ders görecek öğrenciler, diğer günler derslerini EBA'dan takip etmeye devam edecek. Peki, 12-16 Ekim EBA TV ders programı nasıl? EBA ders programı yayınlandı mı?

EBA DERS PROGRAMI YAYINLANDI MI?

12-16 Ekim EBA TV ders programı henüz yayınlanmadı. TRT EBA TV ders programı yayınlandıktan sonra haberimiz içerisine eklenecektir.

EBA ÖĞRENCİ GİRİŞİ YENİ ŞİFRE NASIL ALINIR?

1. e-Okul bilgilerini EBA'ya girmelisin.

2. Bundan sonra kullanmak üzere bir şifre belirle ve kutucuklara yaz.

3. Dilersen e-posta ve telefon bilgilerini de girersin ki şifreni unutursan kurtarabilesin.

4. Bunları içeride 'Profilim' ekranına girerek de düzenleyebilirsin.

CANLI DERS UYGULAMASI NASIL YAPILACAK?

Canlı ders uygulamaları yoluyla yapılacak eğitimlerde, öğretmenlere örnek olması için programlara yönelik elektronik ortamda çok sayıda etkinlik örneği hazırlandı. Etkinlik örneklerine "http://mufredat.meb.gov.tr/2019-20ikincidonem.html" internet adresinden ulaşılabilecek.

Yüz yüze eğitim başladığında 23 Mart tarihinden itibaren gerek TRT EBA TV kanalları gerekse EBA canlı ders uygulamaları veya özel okulların kendi oluşturdukları platformlar üzerinden sürdürülen eğitimlerin amacına ulaşıp ulaşmadığı sınıf öğretmenleri veya branş öğretmenleri tarafından değerlendirilecek.

Üst sınıftaki kazanımlara temel teşkil eden alt sınıf kazanımlarının öğrencilere edindirilemediği ve öğrenme eksikliğinin devam ettiğinin tespit edilmesi durumunda önce alt sınıfa ait konu ve kazanımlar işlenecek, sonrasında yeni konu ve kazanım/kazanımlara devam edilecek. Bu amaçla MEB'in hazırladığı derslere ait program haritalarından yararlanılacak.,

Hayat boyu öğrenme kurumlarında görev yapan öğretmenler, 31 Ağustos itibarıyla ilgili mevzuat kapsamında görevlerine devam edecek.

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 22 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49